Ciężary w Fabryce Sportu

W sobotę w chełmskiej Fabryce Sportu, w ramach Dni Otwartych, odbyły się dwie imprezy. Najpierw rywalizowano w podnoszeniu ciężarów, a po południu w wyciskaniu sztangi leżąc.
Otwarty turniej podnoszenia ciężarów o puchar Fabryki Sportu w Chełmie zgromadził na starcie 6 kobiet i 7 mężczyzn. Zawodnicy rywalizowali w rwaniu i w podrzucie, a uzyskany rezultat w dwuboju olimpijskim oceniany był według tabeli Sinclaira. Mimo, iż turniej miał charakter pokazowy, walka o miejsca na podium była niezwykle emocjonująca i wyrównana. Na uwagę zasługuje uczestnictwo licznej grupy kobiet, które zademonstrowały nienaganną technikę w obu konkurencjach startowych. Inna sprawa, że prowadzący zawody Marian Skrajnowski, były ciężarowiec, udzielał startującym wielu cennych wskazówek, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie związane z techniką. Oto wyniki konkurencji podnoszenia ciężarów: 1. Edyta Klekot, 2. Marta Klajnert, 3. Justyna Traczuk, 4. Agnieszka Kostecka, 5. Marta Marcinek, 6. Elżbieta Wróblewska, mężczyźni – 1. Tomasz Klajnert, 2. Mateusz Łoza, 3. Patryk Jeziorski, 4. Adrian Trendak.
Po południu odbył się turniej wyciskania sztangi leżąc. W rywalizacji kobiet puchar dla najlepszej zawodniczki wywalczyła Marta Marcinek – 45 kg (45,99 punktów) przed Agnieszką Kostecką – 40 kg (40,08 pkt) i Andżeliką Sobczuk – 30 kg (30,78 pkt). W kategorii mężczyzn najmocniejszym atletą okazał się Paweł Wieczerza (ZST Chełm) – 135 kg (86,4 pkt), drugi był Łukasz Szponar (ZS CKR Okszów) – 105 kg (85,1 pkt), a trzeci Dawid Kujawski (ZSZ nr 5 Chełm) – 130 kg (84,4 pkt). Obie imprezy były zorganizowane przez właścicieli Fabryki Sportu, Ewę i Kamila Mirzwa.(kg)