Cisza na planie i… akcja!

W weekend ruszyły zdjęcia do fabularyzowanego filmu o chełmskiej „Dyrekcji”, w którym zagra w sumie czterdziestu mieszkańców naszego miasta – dzieci, młodzież i dorośli w różnym wieku. Blisko 40-minutowy film ma ukazywać osiedle kolejowe na przestrzeni lat 30., 60. i współczesnych.

(24 czerwca) Ekipa pracowała od rana, a większość niedzielnych scen kręcono przy ul. Katedralnej 9. W krótkich ujęciach pojawiły się m.in. przedwojenne dzieci na progu domu, idąca harcerka z przełomu lat 60. i 70., kobieta rozwieszająca pranie na podwórzu i starszy pan siedzący na ławce, zbiegający po schodach klatki schodowej młodzi ludzie czy kawalerzyści na koniach, a nawet współcześni chłopcy ze smartfonami w rękach.

Po południu ekipa przeniosła się na plac Niepodległości, gdzie filmowano urzędników oraz pracownię kreślarską w „Gmachu”, a także scenę zbiorową z pieszymi na ulicy – matką z dzieckiem, kobietami, chłopcem, Żydami, architektem i księdzem – zaś na poniedziałek zaplanowana została m.in. scena na dworcu z idącym we mgle kolejarzem.

Budowa „Dyrekcji” to jedna z największych inwestycji międzywojennej Polski. Film ukazujący osiedle na przestrzeni lat to koprodukcja chełmskiego magistratu i OTO Agencji Producenckiej z Lublina. Premiera jesienią. Potem film ma być zaprezentowany na festiwalach, w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, aż wreszcie trafi do Internetu. Produkcja ma wpisywać się w obchodzone w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here