CITY TRAIL onTour w nieco innej formule niż zwykle

Wirtualne bieganie będzie możliwe między 13 a 30 lipca. Będzie można pobiec także trasą zawodów (nad Zalewem Zemborzyckim) lub na własnym, 5-kilometrowym odcinku

Tegoroczny wakacyjny bieg z cyklu CITY TRAIL onTour odbędzie się w formule wirtualnej. Lublin jest jednym z miast, które weźmie udział w tej nietypowej edycji imprezy.


Szczegółowy kalendarz nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że wirtualne bieganie będzie możliwe między 13 a 30 lipca. Do wyboru jest opcja biegu po trasie zawodów (nad Zalewem Zemborzyckim) lub na własnym, 5-kilometrowym odcinku.

Bieg na trasie CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim oznacza sklasyfikowanie, natomiast osoby, które zdecydują się na wyznaczenie swojej trasy, nie będą brały udziału w klasyfikacji, ale ich wyniki pojawią się na oficjalnej internetowej stronie zawodów.

Organizatorzy przewidują również opcję startu dzieci i młodzieży na dowolnym dystansie, w dowolnym miejscu. Wszyscy biegacze, którzy potwierdzą swój bieg, otrzymają pamiątkowy medal.

– Niestety nie możemy zwlekać z decyzją o organizacji lipcowego cyklu, więc postanowiliśmy zrezygnować z tradycyjnej formuły, na rzecz bezpiecznego biegu wirtualnego. Do naszych dziesięciu miast – Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia – dołączyliśmy Kraków, gdzie już kilka lat temu planowaliśmy ruszyć z jesienno-zimowym cyklem Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden – mówi Justyna Grzywaczewska z ekipy organizacyjnej. – Biegi wirtualne są aktualnie jedyną opcją.

Jako Fundacja Krok do Natury postanowiliśmy, że się nie poddamy w naszym promowaniu aktywnego trybu życia, więc działamy! A dodatkowo wzmocnimy nasze działania proekologiczne, ale na ten moment nie mogę zdradzić więcej szczegółów. Powiem jedynie, że wspólnie z biegaczami zrobimy dużo dobrego dla naszej planety! – dodaje J. Grzywaczewska.

Informacje o nowej formule biegów CITY TRAIL onTour są dostępne na www.citytrail.pl oraz na profilu CITY TRAIL na Facebooku. BAS