Co ma dyrektor?

Jak co roku osoby związane z lubelskim samorządem przedstawiają swoje oświadczenia majątkowe. W tym wydaniu prezentujemy oświadczenia kierowników miejskich jednostek organizacyjnych.


Henryk Łacek, dyrektor Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie, zaoszczędził 52 tysiące złotych. Ma też niewielkie oszczędności w innych walutach. Jest właścicielem domu o powierzchni 144 metrów kwadratowych i wartości 450 tysięcy złotych (wraz z działką). Dzierżawi dwie działki o powierzchni 4 arów i ponad 3 arów. Na jednej z nich stoi domek letniskowy o wartości 20 tysięcy złotych.

W ubiegłym roku zarobił ok. 150 tysięcy złotych za pracę w ZNK, 71 tysięcy złotych ze sprzedaży samochodu, a prawie 2 tysiące złotych w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarki Nieruchomościami. Dostał też darowiznę w wysokości 12 tysięcy złotych. W oświadczeniu wykazał kolekcję monet i znaczków pocztowych, których wartość przekracza 10 tysięcy złotych. Spłaca kredyt hipotecznych w mBanku (do spłaty zostało prawie 36 tysięcy franków szwajcarskich), a także kredyt hipoteczny w PKO BP (do spłaty zostało prawie 121 tysięcy złotych).

Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, ma prawie 17 tysięcy złotych oszczędności na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Wykazał też wkład w pracowniczej kasie zapomogowo-pożyczkowej UM Lublin o wartości ponad 4 tysięcy złotych. Jest właścicielem domu o powierzchni 243 metrów kwadratowych i wartości pół miliona złotych. W oświadczeniu wykazał też dwie inne nieruchomości.

W ubiegłym roku za pracę w ZTM zarobił ok. 153 tysiące złotych. Co ciekawe jeździ „wiekowym”, pochodzącym z 2002 roku, Renault Megane. Spłaca kredyt hipoteczny na zakup działki i budowę domu w PKO BP.

Małgorzata Momont, dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków, zaoszczędziła 320 tysięcy złotych (współwłasność z mężem i szwagrem). Ma trzy mieszkania o powierzchni: 62, 49 i 50 metrów kwadratowych. Ich łączna wartość to 720 tysięcy złotych.

Jest też właścicielką gospodarstwa rolnego o powierzchni 17 arów (wartość 2 tysiące złotych złotych) oraz garażu o powierzchni 14,5 m kwadratowych (wartość 30 tysięcy złotych). W ubiegłym roku zarobiła ok. 130,5 tys. złotych. Jeździ Oplem Astrą z 2011 roku (współwłasność z synem). Spłaca dwa kredyty hipoteczne w Pekao S.A. Łączny stan zadłużenia na koniec 2019 roku wyniósł ok. 88 tysięcy złotych.

Kazimierz Pidek, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów, zgromadził ok. 399,5 tys. złotych oszczędności. Ma mieszkanie o powierzchni 48,5 metrów kwadratowych i wartości 150 tysięcy złotych, a także dwa garaże, każdy o powierzchni 18 metrów kwadratowych. Ich łączna wartość to 30 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zarobił prawie 149 tysięcy złotych. Jeździ Toyotą Avensis z 2005 roku o wartości 10 tysięcy złotych. Nie ma kredytów.

Adam Rudnik, dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Jana Pawła II, ma 32 tysiące złotych oszczędności na rachunku bieżącym, a także fundusze inwestycyjne o wartości ok. 29 tysięcy złotych. Ma 1/3 udziału w domu o powierzchni 70 metrów kwadratowych, 1/3 udziału w gospodarstwie rolnym o powierzchni 6,08 ha i mieszkanie o powierzchni ok. 49 metrów kwadratowych (wartość 150 tysięcy złotych).

W oświadczeniu wykazał też działkę o powierzchni 29 arów i wartości 4 tysięcy złotych. Ma 2 udziały w funduszu św. Jerzego (wartość 200 złotych). W ubiegłym roku zarobił ok. 139 tysięcy złotych. Jeździ Dacią Sandero z 2018 roku o wartości ponad 34 tysięcy złotych. Spłaca kredyt na zakup auta w RCI Banque. Opracował GR