Co oni tam robią na dachu Pałacu Parysów?

Dźwig nad Pałacem Parysów intrygują lublinian

Z takim pytaniem zwrócił się do naszej redakcji jeden z Czytelników? Odpowiedź bardzo szybko znaleźliśmy na facebookowym profilu Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.


– Rozpoczęte działania mają na celu podwyższenie całości dachu i m.in. uporządkowanie klimatyzatorów umieszczonych przy kominach – Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje o tym, co dzieje się w budynku przy ul. Bernardyńskiej 2/Przechodniej 4.

Od strony ul. Bernardyńskiej na jednym z kominów umieszczono kilka klimatyzatorów, ale jest to niezgodne z zatwierdzonym projektem. W sprawie tej została podjęta interwencja – u inwestora i projektanta, stąd uznaję tę lokalizację za tymczasową (niebawem te klimatyzatory zmienią swoją lokalizację na mniej eksponowaną) – dodał Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Projekt zmiany dachu przewiduje utrzymanie jego mansardowej formy. Będzie to także okazja do zmiany kolorystyki dachu – obecnie jest niebieski (na początku lat 90. XX w. budynek był adaptowany na siedzibę PEW PEWEX), ma być szary – jak stolarka okienna i drzwiowa. Pokrycie dachu będzie wykonane z płaskiej blachy kładzionej na rąbek stojący.
BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here