Co w kinie w Lublinie

Po okresie epidemii kino Bajka, przy ul. Radziszewskiego 8 w Lublinie, wznowiło swoją działalność jako pierwsze i zaprasza widzów codziennie na seanse o godz. 14.30, 16.00, 18.00 i 19.45

Mamy tu dwa duże powroty X muzy. Jeden w tradycyjnym kinie pod chmurką z historycznym browarem w tle, drugi powrót szykuje wyspecjalizowana sieć Multikino. W obu przypadkach najlepsze produkcje filmowe o najwyższej jakości obrazu i dźwięku do oglądania w komfortowych warunkach. Jest też wznowienie małego kina o ugruntowanej reputacji.


W teatrach i salach koncertowych kończy się właśnie sezon, którego praktycznie nie było. W warunkach restrykcji nadzieję daje kinematografia. Wszyscy wyczekujący seansów na wielkim ekranie już wkrótce poczują tę niezwykłą magię przenoszenia w inne miejsca, odrywania się od codzienności i erupcji uniesień wspólnie z głównymi bohaterami. Dziś świat kina jest nadal inny niż trzy miesiące temu, jednak instytucje tej branży stopniowo adaptują się do obecnej sytuacji. Zacznijmy od seansów nieodpłatnych.

Plenerowe Kino Perła

Jego projekcje opodal zabudowań browaru zaczęły się przed tygodniem i potrwają do 31 sierpnia. – W tym roku projekcje zostały przeniesione z dziedzińca blisko bramy browaru na nasze błonia. To bardzo obszerny teren, więc będzie możliwe zachowanie wymogów bezpieczeństwa związanych z epidemią. Zapewniamy 2-metrowy dystans między leżakami bez zmniejszenia liczby osób na widowni – zapewnia Maciej Ładwiński, dyrektor marketingu Perła-Browary Lubelskie SA.

Organizatorzy jak co rok oferują kinomanom pięć seansów w tygodniu: od środy do niedzieli o godz. 21. Każdy dzień obejmuje inny blok tematyczny, lista filmów jest zróżnicowana i każdy z widzów znajdzie tutaj coś dla siebie.

W środy organizatorzy zapraszają na filmy z serii Strange Days. To produkcje, w których świat ekranowy rządzi się niezwykłością i strachem, podobnie jak dziś nasze realia… Planuje się tu m.in. filmy: „Kobieta idzie na wojnę” (1.VII), „Głowa do wycierania” (8.VII), Sergio i Siergiej (15), „Potworki” (22), „Korpo” (29).

Nurt czwartkowy to Podroż za Jeden Uśmiech. Obejrzymy w nim filmy, których akcja zabiera nas do niezwykle ciekawych krajów, takie jak „Ostatnia góra” (2.VII), „Sztokholm” (9.VII)), „Maiden” (16), „Heavy Trip” (23) „Nędznicy” (30).

Piątki wyznacza triada Sex, Drugs, Rock&Roll. Tu zobaczymy „Zwariować ze szczęścia” (3.VII) „Lemmy” (10.VII), „Służąca” (17), „Jak urządzić orgię w małym mieście” (24), „Guns Akimbo” (31).

W soboty kino oferuje blok A to Polska Właśnie, pokazujący najgłośniejsze krajowe filmy ostatnich lat. Np. tydzień temu była okazja zobaczyć ponadczasowy „Kler” Smarzowskiego. Czeka nas jeszcze „Kamper” (4.VII), „Rezerwat” (11.VII), „Pokot” (18), Dzień świra” (25).

Filmowy tydzień w Kinie Perła zamyka niedzielny cykl komediowy Świat się Śmieje. W nim „Szpieg, który mnie rzucił” (5.VII), „Martwe wody” (12.VII), „Status Singiel” (19), „Suburbicon” (26).

Póki co dysponujemy repertuarem na lipiec. Wstęp do kina jest bezpłatny. Celem spełnienia wszelkich wytycznych związanych z reżimem sanitarnym osoby wchodzące na teren Browarów Perła będą poddane bezdotykowemu mierzeniu temperatury, muszą też mieć nałożone maseczki.

Kameralne kino w patio

Wraca też kino Warsztatów Kultury w mniejszej wersji, plenerowej. Lipcowe środy (1, 8, 15, 22, 29) o godz. 21 to czas, gdy pod szyldem Miasto Movie obejrzymy tu kolejno filmy: „Fantastyczna kobieta”, reż. Sebastian Lelio, 104‘, 2017; „Byzantium”, reż. Neil Jordan, 118’, 2012; „Kobieta na skraju dojrzałości”, reż. Jason Reitman, 94’, 2011; „Detroit”, reż. Kathryn Bigelow, 143’, 2017; „Twarze, plaże”, reż. Agnes Varda JR, 89’, 2017.

Ten niezwykle kobiecy cykl znajdzie miejsce w klimatycznym patio kamienicy przy ul. Grodzkiej 7. Seanse jak zwykle w WK nieodpłatne lecz tym razem objęte rezerwacją miejsc: link na stronie www Warsztatów Kultury.

Przypomnijmy, że na piątkowe i sobotnie seanse na godzinę 21.00 co tydzień, aż do końca wakacji, widzów zaprasza Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3. Wstęp wolny.

Komercyjna oferta Multikina

W piątek, 3 lipca, w placówkach tej sieci odbędą się pierwsze seanse filmowe. Organizatorzy zapewniają, że bezpieczne i przyjemne uczestnictwo w projekcji filmów gwarantuje przygotowane zaplecze sanitarne.

W lipcu na srebrnym ekranie pojawią się tu m.in.: biograficzny film „Zdrajca”, romans „Coś się kończy coś zaczyna”, romans muzyczny „Na topie” i romans obyczajowy „#tuiteraz”. Ponadto widzowie będą mogli zobaczyć „Polowanie” z Emmą Roberts i Hilary Swank, a także długo wyczekiwany film „Tenet”, reż. Christopher Nolan.

Multikino pamięta o najmłodszych kinomanach. Na początku lipca w repertuarze znajdzie się film familijny „Czworo dzieci i coś”. Natomiast od 24 lipca dla starszych dzieci prawdziwą gratką będzie seans „Mulan” – to nowa, aktorska wersja klasycznej animacji Disneya z niesamowitymi wyczynami kaskaderskimi i pięknymi kostiumami.

Bilety na seanse od 3 lipca można nabyć w kasach sieci Multikino płacąc za nie w dowolnej formie. Są dostępne także na stronie www.multikino.pl oraz w aplikacji mobilnej.

– Multikino mając na względzie bezpieczeństwo i komfort pracowników oraz widzów wdraża rządowe wytyczne dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu. We foyer naszych kin oraz w toaletach lokowane są systemy do dezynfekcji rąk, a obsługa jest wyposażona w przyłbice. Będzie specjalne oznakowanie graficzne ułatwiające zachowanie dystansu w kolejkach do kas oraz wyraźne informacje o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i higieny – zapewnia Paweł Świst, prezes zarządu Multikino SA.

Na razie nieczynny pozostaje drugi z lubelskich multipleksów, czyli Cinema City.

Marek Rybołowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here