Co z rozbudową terminala?

W pierwszym etapie ma zostać dobudowana hala odlotów przy wschodnim skrzydle istniejącego terminala. W przyszłości dodatkowa hala ma stanąć również przy skrzydle zachodnim

Port Lotniczy Lublin nie ma zamiaru dokładać do rozbudowy terminala pasażerskiego. Nie podpisze umowy z Budimexem, który za jego wykonanie chciał prawie 4 mln więcej niż lotnisko planowało przeznaczyć na ten cel.


O planach powiększenia terminala zarząd Portu Lotniczego Lublin wspominał już w minionym roku. Wszystko za sprawą rosnącej liczby podróżnych, którzy czekając na samolot, tłoczą się w hali odpraw lotniska. Wstępnie zakładano, że inwestycja ruszy w 2016 r., ale ostatecznie przesunięto ją na ten rok. Pod koniec kwietnia Port Lotniczy Lublin ogłosił przetarg na rozbudowę budynku terminala pasażerskiego. Oferty od firm, które chciałyby się podjąć wykonania inwestycji, były przyjmowane do 22 maja.
– W wymaganym terminie wpłynęła jedna oferta. Złożyła ją firma Budimex z Warszawy, oferując cenę 10,2 mln zł netto, czyli blisko 12,6 mln zł brutto – informuje Piotr Jankowski, rzecznik LPP.
Kwota ta przewyższa sumę, którą lotnisko zamierzało przeznaczyć na rozbudowę terminala o blisko 4 mln zł. Spółka PLL stanęła przed dylematem: dołożyć do brakującej kwoty i podpisać umowę z Budimeksem, albo unieważnić przetarg i ogłosi nowy. Ostatecznie zdecydowano się na tę drugą opcję, tyle, że w nowej formule: najpierw negocjacje z potencjalnymi wykonawcami, a dopiero później przetarg.
– Obecnie prowadzone są rozmowy z kilkoma firmami. Do składania ofert zaprosimy ich najpewniej w październiku – dodaje rzecznik.
Obecnie prawdopodobny termin realizacji inwestycji to druga połowa 2018 r. (mg)