Co za emocje!

Przed „świętą wojną” na Felinie, w której Alfa (z lewej) zmierzyła się z Omegą

Już tylko jeden zespół pozostaje bez straty punktów w X Wiosennym Orlikowym Pucharze Lublina, organizowanym przez Ognisko TKKF Omega. W piątym meczu po raz piąty zwycięstwo odniosły Prusaki! Krzysztof Kosowski i spółka tym razem pokonali ZUBR 3:1, a wszystkie gole zdobył wspomniany superstrzelec zwycięskiej ekipy.


W ostatniej kolejce szanse na zachowanie miana niepokonanego zespołu miały jeszcze trzy drużyny. FC Kumple i AleTaxi nie dali jednak po zaciętych spotkaniach rady Osadzie. Z kolei ekipa Rafała Mitury i Jakuba Twardzika przegrała mecz z drużyną Brak Tlenu, która niedawno musiała… minimalnie uznać wyższość Kumpli.

– Już dawno rozgrywki, które organizuję nie były aż tak zacięte i interesujące. Aż połowa zespołów biorących w nich udział aspiruje do wygrania ligi i nie są to tylko pobożne życzenia grających w drużynach zawodników – przyznaje Zbigniew Furman, organizator rozgrywek, prezes Ogniska TKKF Omega.

Z. Furman ma też powody zadowolenia z jeszcze jednego powodu. Zespół występujący w lidze pod szyldem lubelskiego Ogniska zaczął wreszcie wygrywać. Omega odniosła trzy z rzędu zwycięstwa, po pięciu porażkach i z 9 punktami plasuje się na szóstym miejscu. Najpierw rozgromiła ZURB 6:0, a następnie pokonała Spiżarnię 6:2 i Alfę 4:1.

– Wreszcie złapaliśmy przysłowiowy wiatr w żagle. Szczególnie cieszy mnie wygrana w derby Felina z Alfą. To taka nasza „święta wojna”. Mecz był bardzo zacięty do ostatniej minuty i toczył się w strugach deszczu. Powagi chwili dodało z pewnością też przedmeczowe starcie w wykonaniu dzieciaków obu klubów. Omega Przyjaciele pokonali Alfę Junior 3:1, a bramki w tym spotkaniu zdobywali dla zwycięzców: Max Sprawka, Remigiusz Chorembała i Mikołaj Mazurek. Dla pokonanych honorowe trafienie zaliczył Jakub Sigłowy – dodaje prezes Zbigniew Furman.

W tym tygodniu emocji znowu nie powinno zabraknąć. i to nie tylko za sprawą potyczki o fotel lidera, w której Prusaki zagrają z FC Kumple.

Honorowy patronat nad X Wiosenną Ligą Orlikową sprawuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here