Co zespół UMCS ugra w Hiszpanii?

Zespół Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prawo gry w czempionacie Starego Kontynentu wywalczyła przed rokiem, podczas Akademickich Mistrzostw Polski, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze wśród uniwersytetów

Przed tygodniem mistrzyniami Europy w piłce ręcznej kobiet zostały studentki Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie. Teraz przed szansą wywalczenia medali Akademickich Mistrzostw Europy, ale w piłce nożnej, stanie drużyna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Podopieczni trenera Tomasza Bieleckiego udali się do Madrytu, stolicy Hiszpanii, gdzie wczoraj rozpoczęły się mistrzostwa Starego Kontynentu, które potrwają do 27 lipca!


Prawo gry w czempionacie ekipa z Lublina wywalczyła przed rokiem, podczas Akademickich Mistrzostw Polski, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze wśród uniwersytetów. Zespół AZS UMCS od lat prowadzi z sukcesami trener Tomasz Bielecki. Jak sam przyznaje szkoleniowiec drużyna jest zgrana, ale zabraknie w niej kilku zawodników. Niewiadomą pozostaje dyspozycja przeciwników.

– W turnieju grać będzie 20 drużyn z całej Europy, UMCS jest jedyną z Polski. Dysponujemy mocną kadrą, ale mogłaby być ona mocniejsza, gdyby pojechali z nami piłkarze Motoru Lublin: Marcin Michota, Michał Paluch i Szymon Bielecki. Drużyna jest jednak stabilna. Chłopcy się lubią. Przygotowania przebiegały spokojnie. Głównie pracowaliśmy nad sprawnością fizyczną.

W ostatnim sparingu przed mistrzostwami wygraliśmy 2:1 z Lublinianką. Co ugramy w Hiszpanii? To wielka zagadka. Nie wiemy, jaki poziom reprezentują rywale . Skupiamy się na kolejnym meczu. Chcemy go wygrać. Ta filozofia jest nam bardzo bliska. Pozwoliła osiągnąć wszystkie dotychczasowe sukcesy – mówi Tomasz Bielecki, trener AZS UMCS.

W turnieju w Hiszpanii lubelski zespół reprezentować będą: Michał Walaszek, Patryk Nieradko, Michał Kowalczyk, Piotr Dajos, Piotr Waszczyński, Paweł Zabielski, Roman Skowroński, Norbert Myszka, Mateusz Bednarski, Krzysztof Kurkiewicz, Hubert Kotowicz, Maciej Skrzypek, Krzysztof Ziętek, Maciej Wellman, Michał Adamczyk, Mateusz Łaska i Piotr Chodziutko.

W sztabie szkoleniowym oprócz trenera Tomasza Bieleckiego znaleźli się również Piotr Jasiulewicz i Paweł Porzucek.