Cofał na… ekspresówce

Pomylił zjazd z drogi krajowej, więc postanowił cofnąć. Takiego manewru na drodze szybkiego ruchu nie spodziewał się jednak kierowca dostawczego auta. Niebezpieczna sytuacja zakończyła się zderzeniem, poważnymi utrudnieniami w ruchu i interwencją służb ratunkowych.
Do groźnej sytuacji na krajowej „dwunastce” doszło w miniony wtorek ok. 9.00. Od strony Piask jechał oplem 49-letni mężczyzna. W pewnym momencie zorientował się, że pomylił drogę i wjechał nie w ten zjazd z „ekspresówki”. Postanowił więc cofnąć autem z powrotem na drogę szybkiego ruchu. Niedozwolony manewr stworzył poważne zagrożenie.
– W tym momencie jadący prawidłowo bus dostawczy marki Peugeot, kierowany przez 24-letniego mieszkańca Lublina, najechał na tył opla – informuje st. asp. Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy świdnickiej policji.
Na miejscu interweniowały zastępy straży pożarnej, załoga karetki pogotowia ratunkowego oraz śmigłowca ratunkowego.
– Do szpitala trafił 49-letni kierowca oraz pasażerka opla. Na szczęście badania potwierdziły, ze odnieśli oni jedynie ogólne potłuczenia ciała. Ich stan zdrowia nie wymagał hospitalizacji – dodaje st. asp. Magdalena Szczepanowska.
Obaj kierowcy zostali przebadani alkomatem – byli trzeźwi. Świdniccy policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Apelują również do bezpośrednich świadków kolizji o kontaktowanie się z Komendą Powiatową Policji w Świdniku pod nr tel. 997 lub 81 749-42-10. (kal)