Cofnięty licznik? Będzie kara

Jedna kobieta, tyle wykroczeń: przekroczona prędkość, jazda mimo zakazu, cofnięty licznik w samochodzie. Oj, będzie się teraz słono tłumaczyć mieszkanka sąsiedniego powiatu.

W poniedziałkowy wieczór (6 stycznia), w Buśnie w gminie Białopole, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej audi, które jechało znacznie szybciej, niż powinno.

– W czasie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kobieta, mieszkanka powiatu hrubieszowskiego, ma zatrzymane prawo jazdy, a licznik użytkowanego przez nią samochodu wskazuje zmniejszony przebieg o 46 tysięcy kilometrów w stosunku do lutego 2019 roku. W związku z popełnionymi przez kobietę wykroczeniami zostanie przeciwko niej skierowany wniosek o ukaranie do sądu – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Na tym jednak nie koniec, bo w związku z wprowadzonymi stosunkowo niedawno karami za cofanie licznika, kobiecie grozi nawet więzienie.

– W sprawie wskazań licznika samochodu wszczęte zostało postępowanie, które wyjaśni, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5 – tłumaczy podkom. Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here