Cora-Tex pomaga walczyć z wirusem

Zakład Przemysłu Odzieżowego Cora-Tex z Krasnegostawu ruszył z masową produkcją maseczek i kombinezonów chroniących przed koronawirusem.

Postawa godna pochwały! Krasnostawski Zakład Przemysłu Odzieżowego Cora-Tex pomaga szpitalowi w Krasnymstawie, a także kilku przychodniom, walczyć z epidemią koronawirusa. – Szpital sam zwrócił się do nas z prośbą o pomoc, ale oczywiście w obecnej sytuacji nie wyobrażaliśmy sobie, byśmy mieli nie pomóc.

W końcu chodzi o dobro i zdrowie nas wszystkich – mówi Dorota Kołodziej z Cora-Tex. Pierwsze zamówienie z SP ZOZ opiewało na wykonanie 3 tys. maseczek i kilkuset fartuchów ochronnych. – Już otrzymaliśmy jednak zamówienie na kolejne 3 tys. maseczek. Mamy też zamówienia z przychodni – informuje Kołodziej.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Cora-Tex dostarczył do krasnostawskiego szpitala 2400 maseczek i ponad 100 fartuchów służących do ochrony przez koronawirusem. – Pracujemy pełną parą. Niestety, znajdujemy się w dość trudnej sytuacji finansowej i wkrótce skończą się nam materiały na kolejne maseczki.

Na kupno nowych nas w tej chwili nie stać. Na zleceniach ze szpitala w zasadzie nie zarabiamy, produkujemy maseczki i fartuchy ochronne po tzw. kosztach – zauważa Kołodziej. (kg)