Coraz wyższe loty

To kolejna dobra wiadomość dla studentów lotnictwa i prestiż dla chełmskiej uczelni. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa została zaproszona do współpracy z kolejnymi liniami lotniczymi. Tym razem chodzi o największą w Polsce czarterową linię lotniczą – Enter Air.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że chełmska PWSZ została partnerem największej, niskokosztowej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej – Wizz Air. Teraz może pochwalić się kolejnym sukcesem. – Podpisaliśmy porozumienie o współpracy z linią lotniczą Enter Air – informuje Krzysztof Ćwiek z PWSZ.
A to oznacza korzyści zarówno dla uczelni i studentów. Porozumienie zakłada wspólne prowadzenie projektów wspierających kandydatów, studentów i absolwentów specjalności pilotaż, m.in. w postaci programów stypendialnych. Co ważne, współpraca otworzy przed nimi także możliwość dołączenia do zespołu lotniczych załóg Enter Air.
– A pierwszy akord współpracy wybrzmiał już w minionym tygodniu. Enter Air był sponsorem drużyny naszych studentów, startujących w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski – mówi K. Ćwiek. (mg)