Covid-19 po imieninach?

Choć w krasnostawskim szpitalu ciężko chorych na Covid-19 nie brakuje, niemal każdego dnia umierają ludzie, a pracownicy lecznicy boją się o swoje zdrowie i życie. W „Andrzejki” 30 listopada, dyrektor szpitala Andrzej Jarzębowski, który obchodził imieniny, przyjmował gości. Z życzeniami przyszedł też starosta Andrzej Leńczuk. Kilka dni później solenizant dostał pozytywny wynik testu na Covid-19. Przypadek?

Covid-19 nie wybiera, zachorować mogą wszyscy, nawet ci, którzy uważają, że zachowują wszelkie środki ostrożności. Wystarczy odrobina luzu, chwila zapomnienia i zakażenie gotowe. Zwłaszcza że czwarta fala przybrała na sile, a każdego dnia media informują o blisko 30 tysiącach nowych chorych i niemal 600 zgonach. Dlatego też właśnie teraz należy zachować wyjątkową ostrożność, bo zakazić można się niemal wszędzie. Najważniejsze jednak, by nie doprowadzać do sytuacji, w których ryzyko zakażenia się koronawirusem jest duże. Wszelkie uroczystości, koleżeńskie spotkania, należałoby odłożyć na później, kiedy sytuacja pandemiczna unormuje się, a liczba zachorowań będzie przynajmniej taka, jak latem br. Przynajmniej tak nakazywałby rozsądek.

30 listopada, w popularne imieniny Andrzeja, do dyrektora krasnostawskiej lecznicy, Andrzeja Jarzębowskiego, z życzeniami wybrało się sporo gości. Był również starosta Andrzej Leńczuk. Dosłownie kilka dni później dyrektor dostał pozytywny wynik testu na Covid-19. Przypadek?

Z dyrektorem Jarzębowskim nie udało się nam skontaktować. W piątek 10 grudnia milczał też telefon w sekretariacie dyrektora, mimo że próbowaliśmy się dodzwonić co najmniej dziesięć razy. Starosta Leńczuk przyznał, że dyrektor lecznicy przebywa na kwarantannie, ale nie uważa, że Jarzębowski mógł się zakazić podczas wizyty gości w trakcie imienin. – Przyszło kilka osób i były to krótkie spotkania, zresztą sam byłem i wszystko jest w porządku.

Nie mam żadnych objawów. Dyrektor, z racji swoich obowiązków, spotyka się natomiast z wieloma osobami i bardziej prawdopodobne jest, że mogło wtedy dojść do zakażenia. Wiem, że został wysłany na kwarantannę, ma lekkie objawy, czuje się dobrze. Nie mam informacji, że ktokolwiek jeszcze, kto był u dyrektora z życzeniami, jest zakażony koronawirusem – wyjaśnia starosta Leńczuk.

Co ciekawe, dzień przed imieninami, w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie odbyła się specjalna sesja poświęcona Covid-19. Dyrektor Jarzębowski relacjonował radnym jak szpital przygotował się na przyjęcie zakażonych koronawirusem pacjentów. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here