Covid pozamykał BOM-y

BOM w urzędzie pocztowym przy ul. Żywnego nie działa od blisko roku. Urzędnicy deklarują, że do końca tego roku znajdą nowe miejsce dla BOM w tej dzielnicy

Biura Obsługi Mieszkańców działające do wiosny ubiegłego roku w trzech placówkach pocztowych na terenie Lublina już nie wrócą na swoje miejsce. Miasto rozwiązało umowę z Pocztą Polską, a dla tego działającego na Czechowie, przy ul. Żywnego szuka nowej lokalizacji.


Choć BOM-y działające w placówkach pocztowych przy ul. Pocztowej, Żywnego i Jagiełły zostały zamknięte jeszcze w marcu ubiegłego roku, to na problem braku BOM-u, przynajmniej tego na Czechowie, radny Stanisław Brzozowski zwrócił uwagę dopiero teraz, kierując w tej sprawie interpelacje do prezydenta Krzysztofa Żuka. O interwencję, jak podkreśla radny, prosili go mieszkańcy Czechowa.

– Placówka ta jest bardzo potrzebna, dlatego fakt jej zamknięcia jest niepokojący – napisał Brzozowski, pytając o przyczynę zamknięcia BOM. – Jeśli poczta nie spełniała odpowiednich standardów, to może taki BOM umieścić np.: w jakimś centrum handlowym, tam gdzie ludzie robią zakupy i korzystają z różnych usług. Pod takie centrum można podjechać i jest gdzie zaparkować. Tworzenie BOM w dzielnicach staje się już powszechną praktyką w wielu miastach, dlatego mam nadzieję, że ten działający na Czechowie zostanie odtworzony w innej lokalizacji ku zadowoleniu mieszkańców – zakończył swoje wystąpienie radny.

Sekretarz Miasta Lublin, Andrzej Wojewódzki, w odpowiedzi na interpelację radnego, wyjaśnił, że przyczyną zamknięcia BOM, co stało się w marcu 2020 roku, było wprowadzenie stanu epidemii i związanych z tym nakazów, zakazów i ograniczeń w bezpośredniej obsłudze interesantów, w tym nadal obowiązującego zachowania dystansu oraz co do zasady przebywania w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie więcej niż 1 klienta na jedno stanowisko obsługi.

– Lokal Poczty Polskiej SA, przy ul. Żywnego, przy prowadzonej działalności pocztowej, nie spełniał żadnych warunków związanych z wprowadzonymi nakazami i ograniczeniami w czasie epidemii SARS-CoV-2, i umowa najmu tego lokalu została rozwiązana – czytamy w odpowiedzi. Sekretarz zapewnił, że miasto prowadzi działania mające na celu znalezienie jeszcze w tym roku nowej lokalizacji dla BOM na Czechowie.

Z tych samych względów podobny los co BOM przy ul. Żywnego spotkały biura przy ul. Pocztowej (Za Cukrownią) i Jagiełły (Felin). Jak wyjaśnia ratusz umowy na prowadzenie BOM-ów w tych placówkach pocztowych również zostały rozwiązane, a z myślą o mieszkańcach tych rejonów miasta uruchomiono przed miesiącem BOM przy ul. Wolskiej 11. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here