Covid`19 w chełmskim USC

Nasza czytelniczka miała otrzymać z Urzędu Stanu Cywilnego w Chełmie nowy dowód osobisty. Gdy w ubiegłym tygodniu pojawiła się w siedzibie USC na Pocztowej, na drzwiach znalazła kartkę, że z powodu koronawirusa nie można ani odebrać dokumentów, ani też złożyć wniosku o nowy dowód…

Covid`19 mało kogo oszczędza. W ostatnim czasie mocno dotknął urzędników chełmskiego magistratu. Koronawirusem zakazili się pracownicy Departamentu Komunalnego, Budżetu, Finansów, a także Geodezji, Kartografii, Nieruchomości, Architektury i Budownictwa i Straży Miejskiej. Choroba dotknęła również pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Dotarła także do Urzędu Stanu Cywilnego, komórki, która mieści się w odrębnym budynku, przy ul. Pocztowej.

W ubiegłym tygodniu nasza czytelniczka chciała odebrać dowód osobisty. – Poprzedni dokument jest już nieważny i kilka tygodni temu złożyłam wniosek o nowy dowód. Miałam po niego przyjść w minionym tygodniu. Niestety, sprawy nie załatwiłam, bo na drzwiach wejściowych pojawiła się kartka, że z powodu koronawirusa nie są wydawane dowody i nie są też przyjmowane wnioski o nowe dokumenty. Próbowałam na miejscu coś się dowiedzieć, ale wszystkie drzwi były zamknięte – opowiada kobieta.

W ubiegły czwartek 12 listopada postanowiliśmy sami skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego. Zadzwoniliśmy pod główny numer, ale nikt nie odebrał. Po kilku minutach ponowiliśmy połączenie i też w słuchawce była cisza. Wybraliśmy kolejny numer telefonu, tym razem do działu wydawania dowodów i też nikogo nie zastaliśmy. Dopiero w dziale ewidencja ludności telefon podniosła jedna z urzędniczek. Na pytanie, czy można odebrać nowy dowód osobisty, odpowiedziała, że wszystkie trzy osoby, które się tym zajmują, przebywają na zwolnieniu lekarskim z powodu koronawirusa. – Kiedyś było ich pięć, teraz zostały trzy. Wszystkie są na kwarantannie – oznajmiła.

Gdy zapytaliśmy, czy ktoś je zastępuje, stwierdziła, że w pracy są tylko trzy osoby z kilkunastu zatrudnionych w USC. – Proszę dzwonić w najbliższy wtorek, lub środę. Jedna z osób, zajmująca się wydawaniem dowodów, powinna już wrócić do pracy – dodała. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here