Cudeńka na szelkach

Pięć nowych przegubowych trolejbusów solaris trolino 18M wyjechało w ubiegłą środę na ulice Lublina. Będą obsługiwać linie 156, 158 i 160.


– To pierwsze w Polsce trolejbusy przegubowe firmy Solaris z nadwoziem IV generacji po modyfikacji designu – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego. Nowe trolejbusy mają po 18 metrów długości, są klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przegubowce są również wyposażone w monitoring, system kontrolujący ilość pasażerów oraz biletomat, w których jednak płacić będzie można tylko kartą lub telefonem komórkowym. Do tego pojazdy posiadają specjalne akumulatory, które umożliwiają przejechanie do 30 km bez podłączenia pojazdu do trakcji.

Nowe trolejbusy to pierwsza partia zamówionych przez MPK pojazdów. – Kolejnych 10 sztuk będzie dostarczonych w kwietniu br. – informuje ZTM na swoim Facebooku. Solarisy zakupiono w ramach unijnego projektu „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej Lublinie”. – Po realizacji dostaw w ramach ogłoszonych postępowań, w taborze lubelskiej komunikacji miejskiej będzie łącznie 42 przegubowych trolejbusów – informuje Monika Fisz. DO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here