Ćwiczyli, choć nie powinni?

W ubiegłym roku Sanepid zdecydował o wyłączeniu boisk przy SP nr 30 z użytkowania. Obecnie obiekty są w remoncie

Czy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 przy ulicy Nałkowskich ćwiczyli na wyłączonym z użytkowania boisku? Tak twierdzi jeden z naszych Czytelników. Lubelski ratusz temu zaprzecza.


– Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 ćwiczą na wyłączonym z użytkowania boisku. To niedopuszczalne – napisał do nas jeden z okolicznych mieszkańców, jednocześnie Czytelnik „Nowego Tygodnia”. Dodał, że chodzi o większe z boisk, bo na małym trwa przebudowa.

Lubelski ratusz odpiera zarzuty. – Boisko zostało zabezpieczone siatką, stąd wejście na jego teren jest niemożliwe. Z informacji, które mamy od dyrektora szkoły wynika, że w związku z remontem, boiska zostały wyłączone z użytkowania, a co za tym idzie zabronione jest przebywanie i prowadzenie lekcji – zapewnia Monika Głazik z biura prasowego ratusza. – Lekcje prowadzone na „wyłączonym boisku” widziałem na własne oczy – zapewnia nasz Czytelnik.

O boiskach przy SP nr 30 pisaliśmy już kilkakrotnie, głównie z powodu złego stanu technicznego. – Szkoła Podstawowa na osiedlu Nałkowskich dysponuje rozległą, ale nieco przestarzałą bazą sportową. W ubiegłym roku boisko piłkarskie i bieżnia zostały na polecenie Sanepidu zamknięte z powodu popękanej nawierzchni, ale miasto zabezpieczyło w budżecie na 2020 rok 1,5 mln złotych na ich modernizację. Remont obiektów rozpoczął się w wakacje i ma się zakończyć w listopadzie br.

Historia Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego sięga drugiej połowy XIX wieku. W styczniu 1866 roku w ówczesnej wsi Wrotków pod Lublinem w wynajętym pokoju otworzono jednoklasową szkołę, do której zapisało się dwadzieścioro dzieci. – Nowym wyzwaniem dla społeczności Wrotkowa było rozpoczęcie w latach 1975-78 budowy osiedla mieszkaniowego im. Nałkowskich. W związku z jego postępującym rozwojem władze miejskie podjęły decyzję o budowie nowego budynku szkolnego – czytamy na stronie placówki.

Od września tego roku dyrektorem SP nr 30 jest Małgorzata Wiślicka. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here