Ćwierć wieku Straży Miejskiej

Dwudziestopięciolecie krasnostawskiej Straży Miejskiej przebiegło, zgodnie z ich prośbą, po cichu i kameralnie. Podziękowania za służbę złożyli strażnikom burmistrz Hanna Mazurkiewicz i jej zastępca Wojciech Kowalczyk.

Mazurkiewicz i Kowalczyk odwiedzili strażników w ich nowej siedzibie, by wręczyć mundurowym podziękowania za 25 lat nieprzerwanej pracy. Gratulacje przyjęli: komendant Jacek Policha oraz pozostali strażnicy: Romuald Brodzik, Dariusz Kamiński, Roman Malessa i Bartłomiej Sobuś. – Spotkanie zakończyło się rozmową na temat działań realizowanych przez jubilatów w ostatnich latach oraz planach, które zamierzają wdrażać w przyszłości – mówi Agnieszka Sadowska z Urzędu Miasta Krasnystaw.
Straż Miejska została powołana w Krasnymstawie na podstawie zarządzenia burmistrza miasta w dniu 11 stycznia 1993 roku. – Od tamtej pory zadania pracowników ewoluowały, a ich doświadczenie nabierało rozpędu. Po wielu latach strażnicy wypracowali system współpracy z instytucjami i organizacjami, które owocują dziś dobrymi wynikami – dodaje Sadowska. (kg)