Cyfrowe dzieła

Od 10 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS można oglądać wystawę Michała Mikulskiego pt. „Grafika cyfrowa”, a w ACK UMCS „Chatka Żaka” – wystawę plakatów studentów III roku grafiki Wydziału Artystycznego UMCS pt. „Cyfrowa Kreacja Obrazu”.


Michał Mikulski prezentuje prace wykorzystujące i miksujące różne media. Autor tworzy je, zaczynając od tradycyjnych technik, takich jak rysunek czy malarstwo, następnie dokonuje na tym gruncie transformacji cyfrowej. Powstałe w ten sposób cykle w formie wydruku cyfrowego stają się matrycą do dalszych działań i odejścia od płaszczyzny dzięki technikom cyfrowym. Michał Mikulski ukończył kierunek malarstwo w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Obecnie pracuje jako asystent na Wydziale Artystycznym UMCS w Zakładzie Sztuki Mediów Cyfrowych.

Zaś wystawa studentów III roku grafiki pokazuje, że dobre poznanie mechanizmu i swobodna obsługa programu to już połowa sukcesu. Oprócz tego liczy się koncepcja i wyczucie estetyczne. Studenci, poprzez eksplorowanie możliwości komputera, z niepozornych bazowych zdjęć stworzyli nowe cyfrowe obrazy.

Obie wystawy będzie można zwiedzać do 25 lutego br. Wstęp jest wolny. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here