Cygańskie rytmy w WDK-u

Już w sobotę (10 marca) na scenie WDK-u pojawi się największa w Polsce gwiazda muzyki cygańskiej – Don Vasyl. Wraz z organizatorem imprezy, czyli Włodawskim Domem Kultury, przygotowaliśmy dla Państwa konkurs, w którym nagrodą jest podwójna wejściówka na Wielką Galę Muzyki Cygańskiej.


Don Vasyla nie trzeba nikomu przedstawiać. Król muzyki cygańskiej pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich z dynastii Baro Szero. Na scenie występuje od dwynastego roku życia. Od 1984 śpiewa z własnymi zespołami. W 1987 założył zespół artystyczny Don Wasyl i Roma, który zmienił później nazwę na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy.
– To będzie pierwsze tak wielkie wydarzenie dotyczące muzyki cygańskiej na naszym terenie – zapowiada Łukasz Zdolski, dyrektor Włodawskiego Domu Kultury. – Przepiękne pieśni, które zna każdy, barwne stroje i osobowości – to tylko cząstka kultury Romów, a Państwo będziecie mieli niepowtarzalną okazję, by poczuć ten niesamowity klimat – dodaje Zdolski. Bilety na koncert można kupić w sekretariacie WDK-u. Szczegóły – tel. nr 82 57 21 751.
My, dla naszych Czytelników, mamy jeden podwójny bilet na to niesamowite, pełne barw i ekspresyjnej muzyki wydarzenie. Co trzeba zrobić, by zdobyć tę wejściówkę? To bardzo proste. W środę (28 lutego) punktualnie o godzinie 12 trzeba zadzwonić do naszej redakcji – tel. nr 82 565 44 44). Bilety otrzyma osoba, która dodzwoni się jako pierwsza.