Czad na Dominikańskiej

Cztery osoby zatruły się w miniony piątek czadem na Starym Mieście. Na szczęście pomoc przyszła na tyle szybko, że „cichy zabójca” nie zdążył ich uśmiercić.


– 19 lutego o godzinie 13:20 strażacy z JRG Nr 1 w Lublinie ruszyli do akcji ratunkowej na lubelskie Stare Miasto w związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla mieszkańców kamienicy przy ul. Dominikańskiej. W budynku zastano cztery osoby, które miały objawy zatrucia czadem. Urządzenia pomiarowe wykazały bardzo wysokie stężenie tego niebezpiecznego gazu. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia. Do szpitala przetransportowano cztery osoby – jedną dorosłą i troje dzieci – informuje st. kpt. Andrzej Szacoń, rzecznik prasowy KMP PSP Lublin.

Strażacy przypominają, że od początku sezonu grzewczego odnotowali 30 zatruć tlenkiem węgla. Dwie osoby poniosły śmierć.

– Przypominamy o potrzebie stosowania czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach oraz domach. Informacje na temat stosowania czujek, a także zagrożeń związanych z tlenkiem węgla oraz pożarami w budynkach mieszkalnych dostępne są w materiałach dotyczących kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” http://kmpsp.lublin.pl/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy-2020-2021/. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here