Czarne chmury nad stadionem?

Procedury przetargowe związane z budową stadionu lekkoatletycznego przy II LO w Chełmie nie przebiegają tak gładko, jakby sobie tego życzyli i uczniowie, i sportowcy, i zapewne sami urzędnicy. Miasto po raz kolejny wydłużyło termin składania ofert.

W połowie kwietnia br. miasto ogłosiło długo oczekiwany przez wielu przetarg na budowę (w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy) stadionu lekkoatletycznego przy II LO w Chełmie, dając firmom czas na składanie ofert do 4 maja br. Ale w związku ze złożonymi pytaniami i postulatem od zainteresowanych budową stadionu firm termin składania ofert wydłużono do 16 maja.

Rozstrzygnięcia postępowania wciąż jednak nie ma, za to znowu zgłoszono mnóstwo zapytań, na które miasto musiało odpowiedzieć. Dotyczyły takich kwestii technicznych jak m.in. drenaż, rozbiórka strzelnicy i górki saneczkowej, wycinka drzew, kanalizacja deszczowa oraz sanitarna. Jedna z zainteresowanych firm podkreśliła przy tym, że biorąc pod uwagę termin ogłoszenia przetargu, składania ofert oraz możliwego rozpoczęcia robót na przełomie czerwca i lipca pozostaną trzy jesienno-zimowe miesiące na realizację prac, których o tej porze roku nie powinno się prowadzić.

Przedstawiciele firmy dopytywali, czy w tej sytuacji miasto dopuszcza wydłużenie terminu realizacji przedsięwzięcia do czerwca 2023 r., ale magistrat odmówił. Za to termin składania ofert przedłużono do 27 maja br. Przypomnijmy, że na budowę stadionu miasto otrzymało 3 mln zł dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”. Wartość całego przedsięwzięcia opiewa na blisko 8 mln zł. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here