Czarniecczycy z tytułem „Złotej Szkoły NBP”

Tegoroczna, druga edycja programu „Złote Szkoły”, skierowanego do uczniów i nauczycieli, a organizowanego przez Narodowy Bank Polski, przyniosła sukces uczniom I LO w Chełmie.

Program przebiegał pod hasłem „Bezpieczni w finansach osobistych”. Uczestniczyło w nim ponad 115 tysięcy uczestników, w tym 645 nauczycieli. Wspólnie zrealizowano 4084 zadania, w tym lekcje z ekonomią, debaty szkolne oraz warsztaty uczniowskie.

Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z klasy I c I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie stanowili: Martyna Greszta, Anna Kamola, Weronika Kawalec, Monika Lewińska, Marcela Rak, Paulina Struska, Michał Styk, Jakub Świadysz, Aleksandra Wronka i Marek Wysokiński. Pracowali pod kierunkiem nauczycielek Katarzyny Stojeckiej oraz Teresy Kurzępy.

I LO otrzymało tytuł „Złotej Szkoły NBP” oraz wyróżnienie w kategorii „Debata szkolna” i wywalczyło nagrodę w wysokości 4000 zł. Hybrydową debatę ekonomiczną w języku polskim i angielskim przygotowano pod kierunkiem T. Kurzępy i zorganizowano we współpracy z PWSZ w Chełmie, Bankiem Santander Polska SA, Akademickim Kołem Naukowym, Klubem Debat Oksfordzkich, Oddziałem Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Lublinie. W debacie uczestniczyli uczniowie z sześciu klas liceum oraz eksperci i goście: senator RP dr hab. Józef Zając, prof. PWSZ w Chełmie i prorektor tej uczelni ds. rozwoju dr Beata Fałda, Agnieszka Misiuk – dyrektor Banku Santander Polska SA., dr Iwona Lasek-Surowiec – pracownik naukowy Katedry Stosunków Międzynarodowych PWSZ w Chełmie – konsultantka merytoryczna mówców i opiekunka Akademickiego Koła Naukowego, dr Ilona Skibińska-Fabrowska – dyrektor Oddziału Okręgowego w Lublinie NBP i Ewa Waszkiewicz – główna specjalistka ds. komunikacji społecznej Oddziału Okręgowego w Lublinie NBP. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here