Czas na zagraniczne wzmocnienia

Z zawodniczek MKS Perła, które znalazły się na powyższym zdjęciu, w najbliższym sezonie nie zobaczymy jedynie kołowej Sylwii Matuszczyk (druga z lewej)

W kadrze zespołu szczypiornistek MKS Perła Lublin na sezon 2020/2021 jest już 14 zawodniczek! Według naszych informacji dzisiaj mistrzynie Polski pozyskają młodą, obiecującą rozgrywającą reprezentacji Czarnogóry. Będzie to pierwszy, ale nie ostatni zagraniczny transfer do drużyny, którą w kolejnych rozgrywkach prowadzi nowy trener, świetnie znany kibicom w naszym kraju, Duńczyk Kim Rasmussen, który dwukrotnie z reprezentacją Polski w mistrzostwach świata – w 2013 roku oraz 2015 roku – otarł się z „biało-czerwonymi” o podium, zajmując czwarte miejsca.

Przypomnijmy, że dotychczas do lubelskiego zespołu dołączyły trzy nowe zawodniczki skrzydłowa Magda Balsam z ERBUD JKS Jarosław, druga snajperka Superligi PGNiG Kobiet w sezonie 2019/20 (132 gole w 20 meczach) oraz młode, utalentowane: 20-letnia bramkarka Paulina Wdowiak z MTS Żory i 22-letnia rozgrywająca Magdalena Więckowska z Korony Handball Kielce, młodsza siostra Dominiki, która po półrocznym wypożyczeniu do drużyny mistrzyń Polski w grudniu, zdecydowała się teraz na dłuższą przygodę z MKS (podpisała roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy).

Umowy z lubelskim klubem przedłużyły ponadto: Marta Gęga, Weronika Gawlik, Joanna Szarawaga, Aleksandra Rosiak, Patrycja Królikowska, Aleksandra Olek i Dagmara Nocuń. Ważne kontrakty miały wciąż: Kinga Achruk, Joanna Gadzina i Natalia Nosek.

W lubelskiej drużynie nie zobaczymy już Małgorzaty Stasiak (zakończyła karierę), Anety Łabudy, która teraz grać będzie we francuskim ESBF Besançon oraz Karoliny Kochaniak, która z powodów rodzinnych musiała wrócić do domu. W poniedziałek potwierdziły się także nasze informacje, że w zespole nie zobaczymy kołowej Sylwii Matuszczyk, bramkarki Gabi Besen oraz rozgrywającej Valentiny Blażević. Zawodniczki nie porozumiały się z MKS w kwestii nowych kontraktów. W poniedziałek lubelski klub wydał oświadczenie, w którym poinformował o rozstaniu się z wymienionymi szczypiornistkami:

„Informujemy, że z dniem 6 kwietnia 2020 roku, a więc 14 dni po oficjalnym zakończeniu sezonu 2019/2020, wygasły kontrakty trzech reprezentantek naszego klubu: Gabrijeli Bešen, Valentiny Blażević i Sylwii Matuszczyk. Ze wszystkimi zawodniczkami klub z dużym wyprzedzeniem podjął negocjację nowych umów, które obowiązywałyby w kolejnym sezonie, ale ze względu na wymagania finansowe, postawione przez trzy wymienione powyżej zawodniczki, zawarcie kontraktów na przyszły sezon nie było możliwe” – czytamy w oświadczeniu.

– Żadna z tych zawodniczek w wyznaczonym na negocjacje czasie nie zgodziła się na warunki umowy, przedstawione przez klub – precyzuje Bogusław Trojan, prezes Zarządu MKS Lublin S.A. i dodaje, że wszystkim zawodniczkom dziękuje za występy w naszym klubie i pomoc w osiągnięciu sukcesów, jednocześnie życząc im dalszego rozwoju i powodzenia w kolejnych sezonach.

Zespół MKS Perła zasilą jeszcze co najmniej trzy szczypiornistki i jak zapewnia sternik lubelskiego klubu będą to zagraniczne zawodniczki. Jedna z dwóch rozgrywających, reprezentantka Czarnogóry, ma odesłać podpisany kontrakt już dzisiaj!

Czy trzecią z kolejnych nowych stranieri będzie kołowa, czy może też bramkarka, decyzję podejmie trener Kim Rasmussen. BAS