Czeka nas paraliż?

Od wtorku, 6 listopada, będą duże utrudnienia dla kierowców na Al. Zygmuntowskich. Całkowicie wyłączony z ruchu zostanie odcinek między zjazdem na parking MOSiR a rondem Lubelskiego Lipca 80.


Utrudnienia mają związek z przebudową ronda i przyległych ulic. – Roboty będą polegały na rozbiórce istniejącej infrastruktury, wzmocnieniu podłoża, budowie nowej konstrukcji jezdni oraz ciągów pieszych i rowerowych – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. Dla kierowców oznacza to m.in., że od 6 listopada dojazd do obiektów znajdujących się przy Al. Zygmuntowskich, a także do Aqua Lublin, będzie możliwy tylko od strony skrzyżowania z al. Piłsudskiego.

To nie jedyne zmiany. – Sygnalizacja świetlna na rondzie Lubelskiego Lipca ‘80 przejdzie w tryb pracy żółtego, pulsującego światła. Sygnalizacja na skrzyżowaniu Al. Zygmuntowskich z al. Piłsudskiego zostanie wyłączona – dodaje K. Kieliszek.

Objazdy dla autobusów i trolejbusów wyznaczył Zarząd Transportu Miejskiego. – Linie nr 4, 153 i 158 w obu kierunkach pojadą trasą: al. Piłsudskiego, Lubelskiego Lipca 80, Fabryczna. Linia nr 950 w kierunku Pancerniaków pojedzie trasą: al. Piłsudskiego, Wolska, Droga Męczenników Majdanka – tłumaczy Justyna Góźdź, inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami ZTM. W czasie trwania objazdów wyłączone z użytkowania będą przystanki Hala MOSiR 01, a także Rondo Lubelskiego Lipca 04. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. GR