Czekają na koncesję

Być może już w lutym w Wojsławicach zacznie działać stacja paliw. Inwestorzy zapowiadają, że czekają tylko na końcowy odbiór obiektu i koncesję.

Stacja paliw w Wojsławicach miała powstać już w 2015 roku, ale problemy z uzyskaniem dokumentacji środowiskowej na kilka miesięcy wstrzymały inwestycję. Jeszcze w 2015 roku inwestor Wiesław Domański złożył wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia. W maju 2015 roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie nałożył na niego obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w zakresie oddziaływania na wody gruntowe, powietrze i klimat akustyczny. Na początku stycznia 2016 roku udało się uzyskać wymagane dokumenty i już w lutym ruszyły prace budowlane. Początkowo inwestor zakładał, że wiosną stacja będzie ukończona, ale przez wiele miesięcy na placu budowy nic się nie zmieniało. W gminie mówiło się, że właściciel zamierza sprzedać teren pod stację razem ze wszystkimi pozwoleniami. Tak się jednak nie stało, bo znalazł wspólnika i budowa była kontynuowana. Dziś stacja jest już na ukończeniu i już niebawem rozpocznie działalność.

– Chcemy, aby zaczęła działać w tym roku. Być może stanie się to już w lutym. To kwestia odbioru końcowego no i czekamy jeszcze na koncesję – mówi Henryk Ostrowski, współwłaściciel stacji.
Przy stacji będzie działał sklep i jednostanowiskowa myjnia. Oprócz benzyny i olej napędowego będzie można zatankować tu także gaz. Stacja będzie zatrudniać najprawdopodobniej cztery osoby i będzie otwarta od godz. 6 do 18. (kw)