Czekają na ostatnich spóźnialskich

W kategorii „Remonty i modernizacja” wśród zgłoszonych obiektów znalazł się pawilon usługowy LSM, mieszczący się przy ul. Leonarda 16 w Lublinie. Budynek przeszedł termomodernizację z wymianą ślusarki okiennej i drzwiowej, docieplono ściany, a także zmieniono kolorystykę obiektu. Wykonawca prac była firma Jobi System Maciej Cykowski z Józefowa.

Dokładnie za miesiąc, 14 grudnia, podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie poznamy zwycięzców XVIII edycji Konkursu „O Kryształową Cegłę” na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej,na Szlaku Słońca i Śniegu.


– Ostatni spóźnialscy mają okazję jeszcze zgłosić jeszcze swoje propozycje, ale to już ostatni dzwonek – mówi Kazimierz Widysiewicz, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego.

W dotychczasowych 17 edycjach konkursu zgłoszono ponad 850 inwestycji budowlanych, zrealizowanych w przygranicznych regionach Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Słowacji.

– Były to zarówno nowe, jak i modernizowane obiekty, o zróżnicowanym nakładzie finansowym, reprezentujące bogaty katalog kategorii – od niewielkich lokalnych ośrodków kultury czy sportu, po duże zespoły zabudowy mieszkaniowo-usługowej, hotele, sanatoria, obiekty sakralne czy akademickie, parki naukowo-technologiczne, centra handlowe – wymienia prezes Widysiewicz, dodając, że organizatorom konkursu zależy na promocji najlepszych inwestycji oraz premiowaniu wzorcowych praktyk w budownictwie, uwzględniających też ochronę środowiska.

Warto zaznaczyć, że zgodnie z ideą konkursu nagradzani są wszyscy najważniejsi partnerzy procesu budowlanego – inwestor, projektant i wykonawca.

W obecnej edycji do konkursu zgłoszonych zostało już ponad trzydzieści obiektów w kategoriach:

  • budynki mieszkalne
  • budynki mieszkalno-usługowe
  • budynki administracyjne
  • obiekty użyteczności publicznej
  • obiekty sportowo-rekreacyjne
  • obiekty zdrowia
  • ekoinwestycje – partnerstwo dla natury
  • remonty i modernizacja

Organizatorzy na zgłoszenia obiektów czekają jeszcze do końca obecnego tygodnia.

Dlaczego warto wziąć udział w wyścigu o „Kryształową cegłę”? Oprócz szansy zdobycia prestiżowego trofeum zgłoszone projekty prezentowane są między innymi na stronie internetowej konkursu, w mediach społecznościach, w albumie konkursowym.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.krzysztalowacegla.com

„Nowy Tydzień” jest patronem medialnym konkursu.

KB