Czerwono-czarni tanio skóry nie sprzedali

Niespodzianki w rozegranym awansem spotkaniu 27. kolejki Energa Basket Ligi pomiędzy Enea Zastal BC Zielona Góra, a Polskim Cukrem Pszczółką Start Lublin nie było. Faworyzowani gospodarze pokonali „czerwono-czarnych” 85:70. Dla startowców to już piętnasta porażka w 19. meczu w obecnym sezonie!

Lublinianie dość kiepsko weszli w rozgrywane w czwartek spotkanie i szybko przegrywali już 0:8.

Dopiero po trzech minutach strzelecką niemoc rzutem wolnym przerwał Cleveland Melvin. Po kilkudziesięciu sekundach Amerykanin doprowadził do remisu (8:8), by po chwili wyprowadzić zespół z Lublina na prowadzenie (10:8).

Po pierwszej kwarcie Zastal prowadził tylko 17:14.

Na początku drugiej kwarty dzięki świetnej grze do wyrównania doprowadził Jimmie Taylor. Start dzięki trafieniu Elijah Wilsona znowu miał przewagę (22:20).

Po raz ostatni lublinianie wygrywali po „trójce” Mateusza Dziemby (25:22). Wszystko później zmienił jednak Jarosław Zyskowski (10 punktów do końca kwarty, w tym dwa razy trafił za trzy). Ostatecznie dzięki trójce Devoe Josepha do przerwy gospodarze wygrywali różnicą 6 punktów – 39:33.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Olivera Vidina powiększała prowadzenie, co było zasługą Dragana Apicia oraz Devoe Josepha. Starał się na to reagować Mateusz Dziemba, ale to było za mało na rozpędzonych zielonogórzan. Ostatecznie Enea Zastal zwyciężył 85:70.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jarosław Zyskowski z 17 punktami i 5 zbiórkami.

W lubelskiej ekipie wyróżnili się wspomniani Jimmie Taylor i Cleveland Melvin. Pierwszy zdobył 16 punktów, notując aż 70 procentową skuteczność rzutów z gry (7/10) i zbierając sześć piłek z tablic. Drugi zakończył mecz z dorobkiem 12 pkt. i 8 zbiórek.
W kolejnym meczu 30 stycznia (godz. 15:30) Start zagra w Sopocie z Treflem.MAG

Enea Zastal BC Zielona Góra – Pszczółka Polski Cukier Start Lublin 85:70 (17:14, 21:19, 20:13, 27:24)

Zastal: Zyskowski 17 (3×3), Apić 15, Joseph 10 (2×3), Nenadić 9 (1×3), Żołnierowicz 6 oraz Mazurczak 14 (2×3), Meier 5 (1×3), Brembly 5 (1×3), Sulima 4, K. Szymański.
Start: Taylor 16, Melvin 12 (1×3), Dziemba 10 (1×3), Scott 7 (1×3), Wilson 6 oraz Pelczar 5 (1×3), Ciechociński 4, Jeszke 3 (1x), Carter 3 (1×3), R. Szymański 2, Stopierzyński 2, Obarek.

ENERGA BASKET LIGA

20 kolejka: PGE Spójnia Stargard – Twarde Pierniki Toruń 80:82 *Anwil Włocławek – Śląsk Wrocław 97:89 * Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 99:78 * mecz: Asseco Arka Gdynia – GTK Gliwice zakończył się po zamknięciu tego wydania, spotkanie: MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Zastal BC Zielona Góra odbędzie się 28 stycznia, a Trefl Sopot – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin i Legia Warszawa – HydroTruck Radom dwa dni później * King Szczecin – Arged BM Stal Ostrów Wlkp. przełożony. Awansem z 27. kolejki: Enea Zastal BC – Polski Cukier Pszczółka Start 85:70.