Czerwony Kapturek i… Czarny Smog

Od początku trwania projektu programem edukacyjnym objęto kilkanaście tysięcy dzieci oraz zaangażowano ponad 100 nauczycieli z 64 przedszkoli i 36 szkół podstawowych. W ubiegłym roku zajęcia zostały przeprowadzone m.in. w Szkołach Podstawowych nr 4, 7, 22 oraz 23 (na zdjęciu dzieci z klasy 0b z tej szkoły)

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA we współpracy z Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin rozpoczyna kolejną edycję akcji edukacyjnej „Lekcja ciepła”, skierowaną do dzieci z lubelskich szkół podstawowych. Podczas zajęć nauczą się odpowiedzialnego korzystania z energii i ciepła, dbania o środowisko, powietrze i zasoby ziemi.


„Lekcje ciepła”, w których uczestniczą uczniów klas I szkół podstawowych i zerówek, odbywają się w Lublinie od 2014 roku.
– Celem zajęć jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów, edukacja w zakresie ochrony powietrza, racjonalnego korzystania z ciepła i ciepłej wody oraz zrozumienie wpływu marnotrawienia ciepła na zasoby Ziemi. Podczas prowadzonych zajęć uczniowie dowiadują się również, w jaki sposób produkowane jest ekologiczne ciepło systemowe na terenie naszego miasta oraz w jaki sposób dociera ono do mieszkań – mówi Teresa Stępniak-Romanek, kierownik Działu Strategii i Marketingu LPEC S.A.
Sposób prezentacji informacji podczas lekcji został dopasowany do percepcji dzieci. Pomagają w tym wysokiej jakości narzędzia opracowane specjalnie na tę okazję, czyli trzy części bajki o Czerwonym Kapturku: „Czerwony Kapturek w mieście”, „Czerwony Kapturek w mieście zimą” oraz „Czerwony Kapturek. Misja Czarny Smog”.
– W trakcie „Lekcji ciepła” uczestnicy angażowani są do rozwiązywania prostych zadań i zagadek związanych z przedmiotowym tematem. Podczas tegorocznej edycji na lekcjach dzieci dowiedzą się między innymi o tym, że w czasach prehistorycznych o ciepło trzeba było niezwykle dbać. Maluchy przekonają się, jak trudno było samodzielnie rozniecić ogień, gdy nie znano zapałek ani zapalniczek. Dowiedzą się również, że ciepło we współczesnych mieszkaniach może nas ogrzewać, wcale nie powodując smogu – dodaje Teresa Stępniak-Romanek.
Pierwsza „Lekcja ciepła” odbędzie się w najbliższy piątek, 23 marca w Szkole Podstawowej nr 21. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here