Po czołówce stanął w płomieniach

Włodawska Prokuratura Rejonowa prowadzi postępowanie mające wyjaśnić okoliczności i przede wszystkim przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w czwartek (13 kwietnia) na trasie Łęczna – Włodawa. W wyniku tego wydarzenia śmierć poniósł 22-letni kierowca Seata, który po czołówce z dostawczym Mercedesem stanął w płomieniach.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Kopina (gm. Cyców) około godziny 7.50. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Seat, jadąc od strony Włodawy, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym od strony Łęcznej dostawczym samochodem marki Mercedes – mówi mł. asp. Magdalena Krasna z KPP we Łęcznej. – Auto osobowe w wyniku uderzenia zapaliło się. W wyniku wypadku 22-letni mężczyzna kierujący Seatem poniósł śmierć na miejscu. Kierowca Mercedesa, mieszkaniec gminy Cyców, nie odniósł większych obrażeń – dodaje pani rzecznik.
Wyjaśnianiem tego, jak doszło do wypadku, zajmuje się Prokuratora Rejonowa we Włodawie. – Dokładny przebieg i przyczyny tego zdarzenia nie są jeszcze znane – mówi Mariusz Snopek, zastępca Prokuratora Rejonowego we Włodawie. – Powołaliśmy już biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, zlecona została też sekcja zwłok mężczyzny, który zginął w wyniku tego zderzenia. Wiadomo, że kierujący Mercedesem mieszkaniec gminy Cyców w chwili wypadku był trzeźwy. Pozostałe okoliczności tej tragedii są obecnie przedmiotem postępowania wyjaśniającego – dodaje prokurator.
W wypadku w Kopinie zginął 22-letni mieszkaniec Lublina, który wracał ze służby w Placówce NOSG w Sławatyczach. Początkowo wszystko wskazywało na to, że to on spowodował wypadek, zjeżdżając na przeciwny pas ruchu i doprowadzając do czołowego zderzenia z Mercedesem wiozącym drewno. Układ obu aut po wypadku wskazywał jednak, że samochody zderzyły się na pasie w kierunku Łęcznej. W Internecie pojawiło się wiele komentarzy od rzekomych świadków wypadku. To dziwi, bo gdy na miejscu pojawili się policjanci, jedyną osobą, którą zastali, był kierowca Mercedesa. Dlatego każdy, kto może udzielić informacji w sprawie wypadku, proszony jest o kontakt z KPP w Łęcznej bądź Prokuraturą Rejonową we Włodawie. (bm)