Czołowe Akademie Piłkarskie w Polsce zagrają w turnieju Dunczyk Cup

25 i 26 czerwca w Lublinie odbędzie się Ogólnopolski Turniej Piłkarski Drużyn Młodzieżowych Dunczyk Cup. W zawodach, nad którymi medialny patronat objęła nasza redakcja, wystąpi dziesięć zespołów chłopców z rocznika 2005. Sześć z nich to Akademie Piłkarskie klubów występujących w ekstraklasie!
Do Lublina, na turniej organizowany z inicjatywy firmy Dunczyk.com – Transport and Logistic, przyjadą młodzi piłkarze: Wisły Kraków, Śląska Wrocław, Lechii Gdańsk, Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. Stawkę uzupełnią futboliści warszawskiej szkółki Barcelony – FCB Escola Varsovia, Akademia Piłkarska Polonia Warszawa, a także AP Motor Lublin i Lublinianka.
Turniej rozgrywany będzie na bocznym boisku Areny Lublin systemem każdy z każdym. W sumie przez dwa dni odbędzie się aż 45 spotkań!
Zmagania młodych piłkarzy będzie można śledzić na lubelska.tv. Obszerną relację na swoich łamach zamieści także „Nowy Tydzień w Lublinie”.
Każda drużyna uczestnicząca w turnieju otrzyma dyplom i okolicznością statuetkę. Zawodnicy dostaną pamiątkowe medale, a także koszulki ufundowane przez MW Sport, producenta strojów sportowych z ul. Lucyny Herc w Lublinie.
Wyróżnieni zostaną najlepszy zawodnik, bramkarz, a także strzelec turnieju.
Takich piłkarskich zawodów dla młodych futbolistów jeszcze w Lublinie nie było!
Uroczyste otwarcie turnieju zaplanowano 25 czerwca na godzinę 9:00. Później zawodnicy przystąpią do gry. BAS