Czołówka w Krupem. Pięć osób w szpitalu

Do bardzo groźnego wypadku doszło w środę po południu w Krupem na trasie Krasnystaw-Rejowiec. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny. Wszystkie podróżujące nimi osoby, w tym 5-letnie dziecko, trafiły do szpitala.

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w środę przed godziną 15 w Krupem (gmina Krasnystaw). Na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa volkswageny. – Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący golfem 35-letni mieszkaniec Rejowca Fabrycznego omijał pojazdy, które zatrzymały się za skręcającym oplem – relacjonuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Wykonując ten manewr 35-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka passatem, którym jechała rodzina z Chełma. Obydwa pojazdy wypadły z drogi. Kierowca golfa i podróżująca z nim 30-letnia pasażerka zostali zakleszczeni w aucie i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu w celu ich uwolnienia. Obydwoje trafili do szpitala, przy czym kobieta, transportowana była śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Obrażenia, jakich doznali, okazały się bardzo poważne – mówi Wasilewski. Do szpitala trafili też wszyscy podróżujący passatem w tym 5-letnie dziecko. Najpoważniejszych obrażeń doznała 38-letnia pasażerka. Podróżujący z nią 39-letni mąż i syn doznali ogólnych potłuczeń. – Przyczyny i przebieg zdarzenia dokładnie wyjaśni policyjne dochodzenie. Wiadomo, że obaj kierujący byli trzeźwi – dodaje rzecznik. (kg, fot. Policja Krasnystaw)