Czołówka w Siedliszczu. Poszkodowana ciężarna

Trwa ustalanie okoliczności wypadku, do którego doszło w ubiegły poniedziałek. Z niewiadomych przyczyn ciężarna kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z volkswagenem, którym podróżowały dwie osoby. Ona i drugi kierowca zostali zakleszczeni w pojazdach.

(28 grudnia) W poniedziałek przed godziną 18 dyspozytor wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w Siedliszczu, na odcinku DK 12.

– Na miejscu funkcjonariusze ustalili wstępnie, że kierująca samochodem marki Honda, 23-letnia mieszkanka gminy Dorohusk, na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z samochodem marki Volkswagen Golf, którym kierował 25-latek z województwa dolnośląskiego – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Autami podróżowały łącznie trzy osoby. Dwie z nich (jadąca w kierunku Chełma 23-latka oraz drugi kierowca) były zakleszczone w pojazdach, nie mogły się z nich wydostać o własnych siłach. Strażacy musieli rozcinać samochody i wyciągać poszkodowanych. Cała trójka trafiła pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Pasażerka i kierowca golfa nie odnieśli w wypadku poważnych obrażeń, ale trafili na obserwację do szpitala. Kierująca hondą – jak się okazało, kobieta jest w ciąży – ze złamaniami została przetransportowana do lubelskiego szpitala. – Policjanci ustalają dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia. Wiadomo, że 25-latek był trzeźwy – dodaje komisarz Czyż. (pc)