Czterej przedsiębiorcy w inkubatorze

Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej rusza w lipcu. Niestety, na razie tylko czterej przedsiębiorcy byli zainteresowani wynajęciem lokali w tym obiekcie. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Budowę Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej planowano jeszcze w poprzedniej kadencji. Od kilku miesięcy wart ponad 30 mln zł kompleks przy ul. Ceramicznej był już gotowy i czekał na przedsiębiorców. Powstał, aby ułatwić start młodym biznesmenom, umożliwiać tworzenie nowych miejsc pracy i rozwój innowacyjnego przemysłu w naszym regionie.

Pod koniec kwietnia br. miasto ogłosiło nabór firm do ChCAG, zakładający wynajęcie po preferencyjnych cenach (w postępowaniu podano ceny wywoławcze) biur, hal produkcyjnych i magazynowych. Kilkunastu zainteresowanych przedsiębiorców obejrzało obiekt, ale w przetargu ostatecznie złożono tylko cztery oferty. Postępowanie nie zakończyło się jednak podpisaniem żadnej umowy o wynajem lokalu.

Urzędnicy zamknęli przetarg z przyczyn formalnych (przeszkody te dotyczyły określenia zakresu najmu) bez wyłonienia jakiejkolwiek z ofert złożonych przez przedsiębiorców. Potem, podczas jednej z komisji Rady Miasta Chełm, urzędnicy wyjaśniali, że aby ChCAG mogło funkcjonować, powinno być minimum dwóch przedsiębiorców, którzy będą wynajmować w nim lokale. Wkrótce ogłoszono kolejne postępowanie dotyczące wyłonienia najemców. Oferty można było składać do 21 czerwca br. w siedzibie ratusza lub przesłać je pocztą. Dokumenty złożyły 4 firmy, a 23 czerwca komisja dokonała weryfikacji i oceny ofert.

– Wszystkie oferty uzyskały pozytywną ocenę, a w ciągu siedmiu dni, zgodnie z treścią ogłoszenia, przyszli najemcy będą zobowiązani do podpisania umów najmu – informują w ratuszu. – Praktyczne funkcjonowanie firm w CHCAG rozpocznie się na początku lipca. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here