Czwórka w hołdzie Niepodległej

SP nr 4 w Krasnymstawie z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowała koncert „Drogi wolności”.

Wydarzenie otworzyła Alicja Kasprzak- Żeżuła, dyrektor SP nr 4 w Krasnymstawie, która przypomniała wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że niepodległość udało się odzyskać dzięki wspólnemu działaniu, przywiązaniu do Polskości, sile patriotyzmu oraz przekazywaniu wartości narodowych w rodzinach. Dodała, że 100 rocznica odzyskania niepodległości to powód, by wyrazić swój patriotyzm i pamięć o bohaterach, którzy przez 123 lata walczyli i oddawali życie w imię wolności i suwerenności Polski.

W koncercie udział wzięli: burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, asystent poseł Teresy Hałas Mirosław Księżuk, dyrektor I LO Edyta Fidecka, zastępca dyrektora SP nr 1 Anna Bobryk, dyrektor KDK Damian Kozyrski, nauczyciele i młodzież krasnostawskich szkół oraz mieszkańcy Krasnegostawu. Koncert, w którym wystąpiły zespoły: „Jak Zawsze”, „Zygzak” oraz soliści, połączony został krótkimi filmami, w których dzieci i młodzież SP nr 4 dzieliły się refleksami na temat wartości takich jak ojczyzna, wolność i patriotyzm. Zespół „Jak Zawsze” działa pod kierunkiem Leszka Darmochwała i występują w nim: Patryk Jaroński, Kinga Tubilewicz, Martyna Łusiak, Anna Błaszczak, Tomasz Złomańczuk, Gabriela Klus, Irena Bojarczuk i Katarzyna Złomańczuk. Zespół tańca współczesnego „Zygzak” występuje z kolei w składzie: Natalia Sulkowska, Łucja Chachaj, Karolina Turczyńska, Joanna Turczyńska, Martyna Darmochwał i Julia Skóra pod kierunkiem Marzeny Darmochwał. (k)