Czy dyrektor pozostanie dyrektorem?

Ogłoszono konkurs na dyrektora Chełmskiej Biblioteki Publicznej, którą od 11 lat kieruje Robert Chełmicki. Jego kontrakt na tym stanowisku dobiega końca w lipcu.

Robert Chełmicki funkcję dyrektora Chełmskiej Biblioteki Publicznej objął za prezydentury Agaty Fisz i był uważany za jednego z jej najbliższych współpracowników. Po objęciu stanowiska prezydenta miasta przez Jakuba Banaszka, Chełmicki zachował posadę jako jedyny spośród kierowników miejskich jednostek odpowiedzialnych za kulturę i sport (ze stanowiskami dyrektora pożegnali się Małgorzata Paździor-Król z Chełmskiego Domu Kultury, Krzysztof Białowicz z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Krystyna Mart z Muzeum Ziemi Chełmskiej).

R. Chełmicki obowiązki dyrektora miejskiej biblioteki zaczął pełnić w 2011 r. w wieku 33 lat. Wcześniej przez prawie pięć lat pracował w chełmskim magistracie. 5-letni kontrakt R. Chełmickiego, który w sumie na stanowisku dyrektora ChBP przepracował 11 lat, upływa wraz z końcem lipca br. R. Chełmicki ze stołkiem dyrektorskim nie chce się żegnać i deklaruje, że przystąpi do ogłoszonego ostatnio przez prezydenta Chełma konkursu na dyrektora ChBP.

Zainteresowani, spełniający wymagania, mogą składać aplikacje do chełmskiego ratusza do 17 czerwca br. Wymagania te to m.in. wykształcenie wyższe, co najmniej magisterskie, przynajmniej 3-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych albo przynajmniej 5-letni staż pracy w bibliotece. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here