Czy trener Saganowski zapłaci głową za kompromitację w Stężycy?

Piłkarze Motoru wciąż nie mogą powrócić w II lidze na zwycięską ścieżkę. W niedzielę, w wyjazdowym meczu z Radunią Stężyca, podopieczni trenera Marka Saganowskiego przegrali z beniaminkiem aż 0:3.

O ile porażka z nieco wyżej notowanym rywalem zawsze może wchodzić w rachubę, o tyle styl w jakim zaprezentowali się lublinianie, już nie! Motorowcy w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła ustępowali rywalom, byli zdecydowanie wolniejsi i razili niedokładnością. To, jak połowę lubelskiego zespołu w 44. minucie ośmieszył Damian Szuprytowski, zdobywając drugiego gola – mijał zawodników w polu karnym niczym tyczki – jest najlepszym podsumowaniem, zresztą podobnie, jak niewykorzystany w 81. minucie rzut karny przez Motor (bramkarz nie miał żadnych problemów z interwencją przy anemicznym strzale M. Fidziukiewicza).

Przed meczem z Radunią Marta Daniewska, prezes Motoru, zapowiedziała, że na razie nie ma mowy o zmianie szkoleniowca (zespół nie wygrał w lidze od 18 września, notując pięć remisów i dwie porażki), a na ocenę pracy M. Saganowskiego przyjdzie czas po zakończeniu rundy. Po tym, jednak co wczoraj zaprezentowali jego podopieczni nie ma chyba już na co czekać…MAG

Pozostałe mecze 16. kolejki II ligi:

Olimpia Elbląg – Chojniczanka 1:1 * KKS 1925 Kalisz – Pogoń Grodzisk Maz. 2:0 * Wigry Suwałki – Garbarnia Kraków 1:0 * Sokół Ostróda – Lech II Poznań 0:1 * Stal Rzeszów – GKS Bełchatów 3:0 * Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 3:0 * Znicz Pruszków – Hutnik Kraków 0:0 * Ruch Chorzów – Śląsk II Wrocław 5:2.

1. Stal Rzeszów 16 41 36-11
2. Ruch 16 34 27-15
3. Chojniczanka 16 26 34-17
4. Radunia 16 26 31-25
5. Olimpia 16 26 16-15
6. Wisła 16 25 31-23
7. Wigry 16 25 18-15
8. Lech II 16 25 17-16