Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Tylko do 10 października można wysyłać zgłoszenia do jesiennej edycji konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego już po raz siódmy przez Fundację BOŚ. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie zerówek i trzech pierwszych klas szkół podstawowych. Pula nagród w tej edycji wynosi 30 tysięcy złotych.
Projekt polega na rywalizacji szkolnych zespołów, które uczą się zasad zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. – Chcemy uświadomić najmłodszym, które produkty służą, a które szkodą ich zdrowiu. Poprzez zabawę pokazujemy, jak komponować zdrowe posiłki, dobierać odpowiednie składniki, jak gotować. Uświadamiamy (nie tylko dzieciom, ale też rodzicom i nauczycielom), że niewłaściwe żywienie powoduje wiele chorób i dolegliwości. Przekonujemy, że aktywność fizyczna ma duże znaczenie w profilaktyce prozdrowotnej – mówi Barbara Lewicka-Kłoszewska, wiceprezes Fundacji BOŚ.

W każdym z trzech etapów konkursu zgłoszony zespół ma do realizowania jeden lub dwa bloki zadań, w których skład wchodzą specjalnie przygotowane prozdrowotne lekcje, konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkania z rodzicami. – Przygotowaliśmy szereg pomocy dydaktycznych dla nauczycieli, dzieci oraz rodziców. W bazie materiałów pomocniczych znajdują się gotowe scenariusze lekcji, filmy edukacyjne, informacje na temat zasad prawidłowego odżywiania – dodaje Barbara Lewicka-Kłoszewska. Aby wziąć udział w konkursie, należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy na stronie:

www.zdrowojem.fundacjabos.pl. Do 10 października 2016 roku trwa rejestracja do etapu jesiennego. Każdy zespół może się składać maksymalnie z 40 uczniów. Plan, punktacja oraz materiały niezbędne do realizacji zadań znajdują się na stronie konkursu. (EM.K)