Czynsze w górę!

Od 1 czerwca br. wzrosną czynsze w mieszkaniach należących do Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Witold Bazan, prezes KSM, podwyżki tłumaczy zmianą wysokości minimalnego wynagrodzenia, a także rosnącymi opłatami za energię elektryczną.

11 lutego rada nadzorcza KSM podjęła uchwałę w sprawie nowych stawek czynszowych za mieszkanie i garaż. Zmiany mają wejść w życie z dniem 1 czerwca tego roku. Stawka eksploatacyjna dla lokali mieszkalnych członków Spółdzielni wzrośnie o 11 groszy za m kw. (z 1,92 zł na 2,03 zł), a dla mieszkańców nie będących członkami Spółdzielni o 17 groszy za m kw. (z 1,96 zł na 2,13 zł). Wzrośnie też opłata za garaże (o 10 gr za m kw., z 2,79 zł na 2,89 zł). Witold Bazan, prezes KSM, tłumaczy, że podwyżki wynikają z kilku czynników. – Po pierwsze w związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2020 r. nowego minimalnego wynagrodzenia za pracę – mówi Bazan.

Wskutek rozporządzenia rady ministrów Spółdzielnia musiała podnieść pensję ponad 30 swoim pracownikom. – Wpływ na zmianę stawki eksploatacyjnej ma też planowany wzrost opłat za energię elektryczną zużywaną w klatkach schodowych, piwnicach, oraz wzrost opłat za naprawę i konserwację oświetlenia ulicznego na terenach osiedlowych – wylicza prezes KSM.

Ponadto według nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi, Spółdzielnia zobowiązana jest do uzupełnienia kontenerów poprzez dodatkowy ich zakup. – Istniejące kontenery na zbiórkę odpadów segregowanych poddane zostaną sukcesywnym remontom – mówi Bazan. Według prezesa KSM od czerwca mieszkańcy Spółdzielni zapłacą średnio o 6 zł więcej za czynsz niż dotychczas. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here