Kto da 3 miliony?

Urzędnicy szukają wpływów do budżetu miasta ze sprzedaży miejskiego majątku. Po raz kolejny poszukają chętnego na dwukondygnacyjny budynek przy ul. I Pułku Szwoleżerów 17a.

W 2012 roku chętnych odstraszyła wysoka cena wywoławcza, przekraczająca kwotę 4 mln zł. Miasto nieruchomości nie sprzedało. Ostatecznie parter zajął nowo powstały żłobek „Chełmskie Niedźwiadki”, a pomieszczenia na piętrze wynajęto spółce „Ewa”, prowadzącej przedszkole „W Kasztanowym Parku”.
W wakacje br. żłobek „Chełmskie Niedźwiadki” przeniósł się do nowej siedziby przy ul. Wolności 20. W budynku przy I Pułku Szwoleżerów 17a pozostało już tylko przedszkole. Urzędnicy postanowili wystawić nieruchomość na sprzedaż. Ogłoszenie o zamiarze sprzedaży już pojawiło się w Internecie. Cena wywoławcza to 2 900 000 zł. Na przełomie października i listopada br. miasto będzie mogło ogłosić przetarg. Rozstrzygnięcia należy spodziewać się najwcześniej dopiero w styczniu przyszłego roku. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, nieruchomością – działką o pow. ponad pół hektara i budynkiem o pow. 1 253 m kw. – wstępnie rzekomo jest zainteresowana spółka „Ewa”. (ptr)