Dają gwarancję na siedem lat 

Ratusz rozstrzygnął postępowanie przetargowe na bieżące utrzymanie i remont przez najbliższe cztery lata chodników oraz alejek znajdujących się poza pasem drogowym (te znajdujące się przy ulicach podlegają pod Zarząd Dróg i Mostów – przyp. red.). Jest szansa, że na wielu, rozpadających się dziś pieszych trotuarach, pojawi się nowa nawierzchnia

Do ogłoszonego jeszcze w maju przetargu stanęły trzy firmy: DROGMOST LUBELSKI Sp. z o. o. z Lublina – z ceną 2 897 903,13 zł, PRD Lubartów S. A. – z ceną 3 389 575,17 zł oraz pruszkowski STRABAG Sp. z o. o. – z ceną 4 222 212,13 zł. Poza ceną w ocenie ofert była także brana pod uwagę długość udzielanej przez firmy gwarancji. Najdłuższą, aż 84-miesiączną, gwarancję na wykonane roboty budowlane zaproponowało lubartowskie PRD (DROGMOST LUBELSKI – 36 miesięcy, STRABAG – 24 miesiące).

Miasto zarezerwowało w budżecie na te zadanie 3 000 295,00 zł. W tej kwocie zmieściła się jedynie oferta lubelskiej firmy, ale została ona odrzucona z przyczyn formalnych (podobnie jak najdroższa oferta firmy z Pruszkowa). Urzędnicy postanowili więc dołożyć brakującą kwotę i rozstrzygnąć przetarg wybierając jedyną ważną ofertę złożoną przez PRD Lubartów S. A.

Zwycięskie przedsiębiorstwo drogowe zajmie się utrzymaniem chodników od chwili podpisania umowy do 30 czerwca 2023 roku. Jednym z trotuarów mających szansę na zyskanie w tym czasie nowej nawierzchni jest chodnik prowadzący od al. Smorawińskiego do budynku przychodni zdrowia i filii MOPR przy al. Kompozytorów Polskich 8A (na zdjęciu). O jego naprawę od dłuższego czasu aktywnie zabiega rada dzielnicy Czechów Południowy.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here