Dalekobieżne częściej i szybciej

Więcej pociągów z Lublina do Warszawy, Kielc i Radomia, bezpośrednie połączenia do Szczecina, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Bielska-Białej i Kołobrzegu oraz krótsze podróże do Wrocławia – to najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę, 13 grudnia.


W nowym rozkładzie mieszkańcy Lublina będą mieli do dyspozycji 19 pociągów PKP Intercity, czyli o 4 więcej niż w obecnym rozkładzie. Znacząco podniesie się standard podróżowania, ponieważ większość połączeń z i do Lublina (11 z 19) będzie w kategorii Intercity (IC). Więcej par pociągów będzie kursować do Warszawy (12 zamiast 9 jak dotychczas), zwiększy się także liczba połączeń z Lublina do Kielc i Radomia (z 4 do 5). Dzięki pociągowi TLK Górski wraca bezpośrednie połączenie Lublina ze Szczecinem trasą przez Warszawę i Poznań.

W nowym rozkładzie PKP Intercity zaplanowało jeszcze jedno nowe połączenie Lubelszczyzny z województwem zachodniopomorskim i lubuskim – pociągiem TLK Wyczółkowski z Lublina do Świnoujścia. Na razie będzie ono zawieszone ze względu na epidemię, a decyzja o dacie jego uruchomienia zostanie podjęta na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz.

Na tory wraca bezpośrednie połączenie Lublina z Kołobrzegiem, które zapewni TLK Zamoyski rozpoczynający swój bieg w Hrubieszowie. Od 13 grudnia kursować będzie również IC Lubuszanin relacji Chełm – Zielona Góra przez Lublin i Warszawę z grupą wagonów bezpośrednich do Gorzowa Wielkopolskiego. Dobrą wiadomością dla podróżnych jest również zmiana trasy IC Morcinek, relacji Lublin – Wrocław.

Pociąg będzie teraz jeździł krótszą trasą przez Kielce i Częstochowę, co sprawi, że czas przejazdu między Lublinem a Wrocławiem skróci się o około 75 minut i najszybszy skład pokona tę trasę w mniej niż 6 godzin. Skład IC Morcinek poprowadzi dodatkowo grupę wagonów z i do Bielska-Białej. Zmieni się również trasa łączącego Lublin z Wrocławiem składu IC Hetman, który zacznie jeździć przez Katowice. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here