Dali głos mieszkańcom

Do Wigilii mieszkańcy gminy Sawin mają możliwość wypowiedzenia się czy chcą, by działkę położoną przy włodawskiej trasie, przy wjeździe do Sawina, sprzedać, wydzierżawić, podzielić na mniejsze działki, a może zagospodarować na tzw. cele publiczne.

Wraca temat niezwykle atrakcyjnej działki położonej przy wlocie do Sawina. Przypomnijmy. Kilkanaście tygodni temu pojawił się pomysł, by wystawić ją na sprzedaż. Zainteresowany kupnem był ponoć przedsiębiorca z Woli Uhruskiej, który w Sawinie prowadzi skład budowlany. Ostatecznie rada gminy na wniosek przewodniczącej Iwony Wołoszkiewicz, zdecydowała by uchwałę w sprawie sprzedaży działki z sesji zdjąć. Wołoszkiewicz argumentowała, że o przyszłości tak atrakcyjnego i eksponowanego terenu powinni zdecydować mieszkańcy gminy. I dopięła swego.

Wójt Dariusz Ćwir wydał ostatnio zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących sposobu zagospodarowania działki gminnej o nr 844/3 o pow. 2,86 ha, położonej przy drodze wojewódzkiej, przy ul. Pod Borkiem w Sawinie. Konsultacje trwają do Wigilii, 24 grudnia. Ankiety można składać w formie papierowej w urzędzie, przesłać drogą elektroniczną na adres: irena.grzeluk@sawin.pl lub wysłać listem na adres: Urząd Gminy Sawin, ul. Chutecka 12, 22-107 Sawin, z dopiskiem „Sposób zagospodarowania dz. Nr 844/3 w Sawinie ”.

Mieszkańcy mają do wyboru następujące możliwości: mogą opowiedzieć się za sprzedażą całej działki, podziałem działki na działki wielkości ok. 0,50 ha i sprzedaży ich w przetargu do wykorzystania zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, pozostawieniem działki w zasobach gminy i zagospodarowanie jej na cele publiczne, zmianą przeznaczenia działki w planie zagospodarowania przestrzennego z usługowego na teren zabudowy mieszkalnej i przeznaczenie jej do sprzedaży, zmianą przeznaczenia działki w planie zagospodarowania przestrzennego z usługowego na… (tu mieszkańcy sami mogą zasugerować na co) oraz wydzierżawieniem nieruchomości na długi okres z możliwością zabudowy, przeznaczeniem działki na cele budownictwa mieszkaniowego. O wynikach konsultacji poinformujemy na łamach „Nowego Tygodnia”. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here