Dali się dogonić

W spotkaniu 5. kolejki II ligi piłkarze Motoru Lublin zremisowali w piątkowy wieczór przed własną publicznością z Garbarnią Kraków 1:1. Lubelski zespół wciąż pozostaje jednym z sześciu zespołów w rozgrywkach, który nie wygrał u siebie.

Piłkarze beniaminka z Lublina w meczu z Garbarnią po raz pierwszy w sezonie nie musieli gonić rywali. Po przepięknej akcji i strzale zza „16” Piotra Ceglarza w 22. minucie prowadzili bowiem 1:0. Niestety, podopieczni trenera Mirosława Hajdy nie zdołali utrzymać prowadzenia do przerwy. W 39. minucie w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, piłkę głową do siatki skierował Jakub Bąk.

Na początku drugiej części nieznaczną przewagę uzyskali goście. W 61. minucie znakomitą szansę, by objąć prowadzenie dla zespołu z Krakowa miał Kamil Kuczak, piłkę po jego strzale zbił jednak na słupek bramkarz Motoru, Sebastian Madejski. Swoich okazji szukali także motorowcy, ale wynik nie zmienił się i lublinianie zanotowali trzeci z rzędu remis. – Zabrako konsfekwecji w defensywie. Gdybyśmy utrzymali to 1:0 do przerwy, to pewnie byśmy wygrali ten mecz – powiedział po spotkaniu Tomasz Jasik, II trener Motoru.

Kolejny mecz o punkty motorowcy rozegrają już w środę (30 września) we Wrocławiu, gdzie zmierzą się z rezerwami Śląska. MAG

Motor Lublin – Garbarnia Kraków 1:1 (1:1)

Motor: Madejski – M. Król, Łukasik (66 Wawszczyk), Cichocki, Michota – Kunca (56 S. Duda), Kumoch (57 Rak), Swędrowski, R. Król, Ceglarz (72 Wójcik) – Świderski (72 Ropski).

Garbarnia: Kozioł – Kowalski, Masiuda, Nakrošius, Górecki – Bąk (86 Serafin), M. Duda (86 Laskoś), Kołbon, Kuczak, Wacławek (74 Malik) – Radwanek (79 Marszalik).
Bramki: 1:0 Ceglarz 22, 1:1 Bąk 39. Żółte kartki: Swędrowski, S. Duda (M.) oraz Radwanek, Masiuda (G.). Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń). Widzów: 3530.

W piłkarskiej II lidze

5. kolejka: Motor Lublin – Garbarnia Kraków 1:1 * Wigry Suwałki – Śląsk II Wrocław 2:0 * Stal Rzeszów – Olimpia Elbląg 0:0 * Hutnik Kraków – Olimpia Grudziądz 2:2 * Bytovia Bytów – Skra Częstochowa 0:1 * Chojniczanka Chojnice – Błękitni Stargard 2:0 * Sokół Ostróda – Znicz Pruszków 2:0 * GKS Katowice Pogoń Siedlce 2:2 * Lech II Poznań – Górnik Polkowice 1:3 * pauzował: KKS 1925 Kalisz.
1. Chojniczanka 5 13 11-3
2. Wigry 5 12 9-4
3. Bytovia 5 10 8-3
4. Stal Rzeszów 5 10 6-2
5. Skra 5 10 5-3
6. Polkowice 5 9 10-5
7. Katowice 4 7 9-6
8. KKS 1925 Kalisz 4 6 6-3