Dali z siebie wszystko

Zespół Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w finałowym turnieju w Poznaniu reprezentowali: Dariusz Cygan, Gabriel Jakimiński, Stanisław Niewiński, Cezary Pęcak, Maciej Skrzypek, Mikita Wiśniewski, Piotr Waszczyński, Mateusz Wójcicki, Mateusz Zawiślak, Wiktor Żurek i Mateusz Łaska. W drużynie prowadzonej przez Pawła Porzucka i Piotra Jasiulewicza (w zastępstwie trenera Tomasza Bieleckiego, który niedawno przechodził bardzo ciężko zakażenie koronawirusem) zabrakło kontuzjowanych: Macieja Welmana, Krzysztofa Ziętka, Michała Kowalczyka i Daniela Brzozowskiego, którzy dołożyli ogromną cegiełkę do awansu podczas półfinałowych zawodów AMP w Kielcach.

Studenci-piłkarze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej po raz szósty w historii startów w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu wywalczyli złoty medal w kategorii Uniwersytetów! W finałowym turnieju AMP rozgrywanym w Poznaniu naszym żakom niewiele też zabrakło, by stanąć na podium w klasyfikacji generalnej!

– Odnieśliśmy ogromny sukces – komentuje osiągnięcie lubelskiego zespołu trener Tomasz Bielecki, który tym razem zmagania swoich podopiecznych oglądał jedynie na ekranie komputera. W Lublinie zatrzymał go COVID-19, który przeszedł bardzo ciężko. – Chłopcy walczyli w każdym meczu, dając z siebie wszystko. Jestem im ogromnie wdzięczny za postawę, za wielkie emocje i wzruszenie, które mi dostarczyli.   Osobne podziękowania kieruję do Pawła Porzucka i Piotra Jasiulewicza – za opiekę, nad drużyną, wspaniałe prowadzenie meczów oraz poświęcony czas – dodaje trener Bielecki.

Warto podkreślić, że w Poznaniu zabrakło nie tylko szkoleniowca, ale także Macieja Welmana, głównego architekta awansu do finałów, który z powodu urazu musiał zostać w domu oraz kilku innych kontuzjowanych zawodników m.in. Krzysztofa Ziętka, Michała Kowalczyka i Daniela Brzozowskiego, którzy dołożyli sporą cegiełkę do awansu podczas półfinałowych zawodów w Kielcach.

W finałach UMCS po zwycięstwie 4:0 z UAM Poznań, remisie 2:2 z Uniwersytetem Śląskim oraz porażce 1:4 z Uniwersytetem Gdańskim, zajął w grupie A drugie miejsce. W ćwierćfinale lublinianie pokonali 6:2 KJ TSW Toruń, zwycięzców grupy D.

W meczu o wielki finał, po niezwykle emocjonującej walce, UMCS uległ Uniwersytetowi  Ekonomicznemu z Krakowa 2:3 (1:1), tracąc gola w ostatniej sekundzie!

W spotkaniu o brąz w klasyfikacji generalnej nasi studenci przegrali z AWF Kraków 3:6 (1:1).

Lublinianom na pocieszenie został złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów oraz tytuł króla strzelców, który wywalczył Cezary Pęcak, zdobywca 10 goli.

Mistrzostwo Polski zdobyła Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, pokonując w finale 5:0 UEK Kraków. BAS