Danowcy ćwiczyli pod okiem trenerki kadry narodowej

W szkoleniu w Warszawie udział wzięło aż udział siedmioro zawodników LKSW Dan – Paweł Wilczopolski, Jakub Trześniak, Tomasz Gumienniak, Maria Skiba, Kacper Kuraś, Jan Hawrysz i Maja Besztak

Ostatnią akcją szkoleniową dla zawodników LKSW Dan Świdnik w sezonie 2018/2019 był udział w V edycji centralnych konsultacji szkoleniowych kadetów w kickboxingu formuły pointfighting.


Cykl szkoleń zorganizowano z inicjatywy trenerki kadry narodowej Emilii Szabłowskiej. Ostatnia przedwakacyjna edycja odbyła się w Warszawie w sali treningowej klubu Kick Ninja Academy. Frekwencja ze względu na przedwakacyjny termin była mniejsza niż zwykle, ale umożliwiło to bliższy kontakt z prowadzącą i nieco luźniejszą atmosferę, która jednak nie wpłynęła negatywnie na jakość pracy.

Tradycyjnie już obok treningu taktyczno-technicznego odbyła się sesja sparingów zadaniowych i walk punktowanych. Tym razem w szkoleniu wzięło udział aż siedmioro zawodników LKSW Dan – Paweł Wilczopolski, Jakub Trześniak, Tomasz Gumienniak, Maria Skiba, Kacper Kuraś, Jan Hawrysz i Maja Besztak. Warto wspomnieć, że Kuba i Tomek wzięli udział we wszystkich pięciu tegorocznych spotkaniach.

– Wyjazdy na warszawskie konsultacje to cenny element szkolenia – mówi trener Piotr Bernat. – Zawodnicy mają okazję nie tylko poćwiczyć pod okiem trenerki kadry, ale także stoczyć całą serię walk w warunkach zbliżonych do startowych, z zawodnikami na dobrym poziomie z innych klubów. Na pewno będziemy starali się regularnie uczestniczyć w przyszłorocznym cyklu szkoleń.

Po wakacjach czekają nasz kolejne starty – Moravia Open w Ostrawie i kolejna edycja Pucharu Polski „Pointfighting Grand Prix”, którego będziemy gospodarzami po raz trzeci. Otrzymaliśmy także ciekawe zaproszenie do Belgii na silnie obsadzony turniej taekwondo „Flanders Fields”. Na razie jednak przed nami nieco odpoczynku, a potem letni obóz w Jantarze i przygotowania do nowego sezonu – kończy trener główny Dana.