Danowcy gościli w czeskich Hustopečach

Tak podczas szóstej edycji międzynarodowego obozu taekwon-do i kickboxingu BackFist Fight Camp trenowali danowcy

W czeskiej miejscowości Hustopeče niedaleko Brna odbyła się szósta edycja międzynarodowego obozu taekwon-do i kickboxingu BackFist Fight Camp. Ogółem wzięło w nim udział około 70 zawodników i trenerów z Czech, Polski, Ukrainy, Słowacji, Słowenii, Szkocji i Rosji. Na starcie nie zabrakło ekipy LKSW Dan ze Świdnika.


W małej, cichej miejscowości znanej z winnic międzynarodowe grono sportowców miało świetnie warunki do trenowania. Zajęcia prowadzili trenerzy Oleg i Vitalii Solovey (Ukraina), Simon Jan (Słowenia), Jan Mraček, Kamil Šamal (Czechy) oraz Artur Osuchowski i Piotr Bernat, trener główny Dana. W obozie udział wzięła m. in. cała czeska kadra narodowa w taekwon-do ITF. Jak zwykle nie zabrakło nawiązywania nowych kontaktów międzynarodowych oraz integracji. Barwy LKSW Dan obok trenera Bernata reprezentowali na obozie Adrianna Skowrytko i Kuba Trześniak.

19 sierpnia danowcy udadzą się na klubowy obóz do Dźwirzyna, tradycyjnie już wraz z kolegami z PKSW Azja Pabianice. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w tym roku obóz będzie mniejszy niż zwykle – wspólnie trenować będzie około 50 zawodników.

MAG

Świdniczanie z trenerem Olegiem Soloveyem z Ukrainy i jego synem Vitaliyem, utytułowanym zawodnikiem taekwon-do i kickboxingu