Danowcy ładowali akumulatory nad Bałtykiem

Rodzinne zdjęcie uczestników międzyklubowego obozu „One Passion Taekwondo Camp” w Jantarze.

Przez 10 dni, od 16 do 25 sierpnia zawodnicy LKSW Dan Świdnik przebywali na międzyklubowym obozie „One Passion Taekwondo Camp” w Jantarze. Udział wzięło w nim 150 uczestników, w tym 44 „danowców”.


Oprócz świdniczan nad Bałtyk wybrali się zawodnicy klubów: Azja Pabianice, Centuria Toruń, Knock-Out Team Bełchatów, TKD Wesoła, Ap Chagi Robuń i Gladius Ostróda. Zajęcia prowadzili instruktorzy poszczególnych klubów oraz goście z zagranicy.

Treningi taekwondo poprowadził mistrz Juanito Jr Arsol VII dan z Włoch, który skupił się na zastosowaniu klasycznych technik w samoobronie. 47-letni włoski mistrz pochodzenia filipińskiego zaimponował uczestnikom sprawnością fizyczną, uczestnicząc normalnie w treningach wraz z młodszymi często o 30-35 lat zawodnikami.

Niestety z przyczyn niezależnych swój przyjazd musiał odwołać mistrz Ky-Tu Dang, którego zatrzymały obowiązki służbowe. W zastępstwie udało się w ostatniej chwili zaprosić do Jantaru wybitnego włoskiego instruktora kickboxingu – Manuela Nordio, trenera juniorskiej kadry swojego kraju i szefa grupy kickbokserskiej Light Revolution, który poprowadził zajęcia z zakresu taktycznych nowinek w światowym light-contact.

Treningi taekwondo poprowadził mistrz Juanito Jr Arsol VII dan z Włoch, . 47-letni włoski mistrz pochodzenia filipińskiego zaimponował uczestnikom sprawnością fizyczną, uczestnicząc normalnie w treningach wraz z młodszymi często o 30-35 lat zawodnikami.

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie. Wśród osób, którym udało się uzyskać nowy pas, znalazła się jedenastka zawodników Dana.

Jak co roku sport nie był jedynym tematem obozu. Odbyła się wycieczka do Malborka, zorganizowano nocną wyprawę na zbieranie bursztynu i grę terenową w sąsiednim lesie, a także „święto kolorów”. Już po raz drugi hitem okazała się trwająca przez cały obóz gra fabularna, która tym razem bazowała na postaciach znanych z książek i gier z serii „Wiedźmin”. Regularnie odbywały się też spotkania z zakresu treningu mentalnego.

Od 1 września LKSW Dan wznawia treningi w poszczególnych sekcjach. Rozkład zajęć już w najbliższych dniach znajdzie się na klubowej stronie www.lkswdan.pl oraz na profilu facebookowym klubu, zainteresowani treningami mogą też zasięgać informacji pod numerem telefonu – 602 351 585.

Już w połowie września świdniccy zawodnicy udadzą się na centralne seminarium szkoleniowe Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo do Krakowa, a dwa tygodnie później na tradycyjny turniej Moravia Open do Ostrawy.

Wybitny włoski instruktor kickboxingu – Manuela Nordio, trener juniorskiej kadry swojego kraju i szefa grupy kickbokserskiej Light Revolution poprowadził zajęcia z zakresu taktycznych nowinek w światowym light-contact.