Danowcy mają z czego się cieszyć

LKSW Dan ze Świdnika podsumował sezon 2018/19! W klubie, który w tym roku obchodzi swoje 25-lecie, mają spore powody do radości. Danowcy zdobyli aż 154 medale, w tym 66 złotych, 41 srebrnych i 47 brązowych.

Z najważniejszych zawodów, otwartych mistrzostw świata Taekwondo International, rozgrywanych w angielskim Birmingham, danowcy przywieźli sześć medali, po dwa krążki z każdego kruszcu. Z kolei w międzynarodowych mistrzostwach Polski w taekwondo, rozgrywanych w kwietniu tego roku w Częstochowie pod patronatem Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo, ekipa LKSW Dan zdobyła aż 57 medali: 22 złote, 20 srebrnych oraz 15 brązowych.

Tradycyjnie już podczas podsumowania Piotr Bernat, trener główny Dana, ogłosił wyniki klubowego rankingu. Pierwsze miejsce zajął Jakub Trześniak, trzykrotny złoty medalista mistrzostw Polski kadetów (w układach, walkach semi-contact oraz light-contact).

Na drugim miejscu w zestawieniu uplasował się Jan Hawrysz, który podobnie jak zwycięzca w Częstochowie wśród dzieci wywalczył trzy krążki, ale dwa złote (walki semi-contact i układy) i jeden brązowy (techniki specjalne).

Trzecią pozycję w rankingu zajęła juniorka Emilia Szalak, złota medalistka MŚ w Birmingham w kategorii do 75 kg (niebieskie pasy).